Antykoncepcja dla 'zbyt płodnych' :/
#41
Pinezka, to nie zazdroszczę podejścia męża do tematu, byłaś z tym sama... Ale super, że jest to forum i dziewczyny są niezastąpione, wspierają i pomagają ❤️
Odpowiedz
#42
Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że nie chcę nikogo oceniać oraz popieram dostęp do aborcji. Mieszkam za granicą od 20 lat. Jestem kobietą po 50-tce i szczerze mówiąc przeraża mnie brak wiedzy na temat antykoncepcji w Polsce. Kiedyś uczyli nas w szkole, że ani kalendarzyk ani stosunek przerywany nie są uznanymi metodami zapobiegania ciąży, a prezerwatywy pękają. Mało tego, dowiedzieliśmy się, że podczas pettingu również można zajść w ciążę i nie jest to niczym niezwykłym. Nawet 10 sekund obecności członka w pochwie może doprowadzić do zapłodnienia, ponieważ w preejakulacie znajdują się plemniki. Wytrysk na narządy rodne również może skończyć się niechcianą ciążą. Przecież to są powszechnie dostępne informacje. Mam tylko jedno zaplanowane dziecko mimo intensywnego pożycia intymnego i chętnie pomogę każdej kobiecie w doedukowaniu się
Odpowiedz
#43
AnnoR,
Żadna metoda antykoncepcji niepernamentnej nie daje 100% zabezpieczenia jeśli uprawia się seks z osobą z penisem. Więc niechciane ciąże zdarzają się nawet mimo stosowania zabezpieczeń i nie wynikaja z braku wiedzy.
Nie każda osoba może używać metod antykoncepcji innych niż prezerwatywy czy tzw. kalendarzyk.
Na forum nie fetyszyzujemy antykoncepcji, nie uważamy że stosowanie antykoncepcji jest lepsze niż stosowanie postkoncepcji (aborcji).
Odpowiedz
#44
Stosunek przerywany, prezerwatywy ani kalendarzyk czy badanie śluzu nie są skutecznymi metodami antykoncepcyjnymi. Wiedziano tym już przed 30 laty. Naprawdę szkoda, że teraz nikt o tym w Polsce nie wie. W moim kraju nie mamy takich problemów. Moja córka bierze pigułki od 13-tego roku życia. Zero dzieci
Odpowiedz
#45
Kalendarzyk nie jest metodą antykoncepcyjną. To rosyjska ruletka. Rozumiem ideę forum, ale na litość boską uświadamiajcie te dziewczyny zanim będzie za późno
Odpowiedz
#46
(20-04-2023, 13:36)o_lisek napisał(a): AnnoR,
Żadna metoda antykoncepcji niepernamentnej nie daje 100% zabezpieczenia jeśli uprawia się seks z osobą z penisem. Więc niechciane ciąże zdarzają się nawet mimo stosowania
Przepraszam, niestety się mylisz. W każdym aspekcie. Nie może być tak, że facet na 30 sekund wsadził, nie doszedł, a kobieta się dziwi, że ma troje dzieci. Przecież to podstawowa wiedza. Petting prowadzi do ciąży. Kiedyś każdy o tym wiedział
Odpowiedz
#47
Wiedza a praktyka to dwie inne rzeczy które nie muszą być w każdej chwili naszego życia spójne. Wiem że cukier jest niezdrowy, ale czasem zeżrę cała czekoladę. Z sexem bywa podobnie.
I jak najbardziej może być tak, że kobieta dziwi się, że jest w ciąży. Nikt jej tego nie zabroni. Dziwo się bo może i chce i tyle.
Oczywiście to bardzo miło że zaoferowałaś swoje wsparcie w edukacji. Życzę znalezienia wieku chętnych odbiorców :)
Na koniec - proszę nie cytuj wypowiedzi. Używaj opcji szybką odpowiedź.
Odpowiedz
#48
Anno, ale jakie za późno. To dla Ciebie ciąża jest jakimś dramatem, tragedią i końcem świata. Wyobraź sobie że można nie stosować antykoncepcji, nie przejmować się ciążą i robić aborcje.
Odpuść sobie ten moralizatorski ton, bo to że Tobie działa wkładka, a Twojej córce pigułki, nie oznacza że potrzebujemy Twojego pouczania i dobrych rad. Wiele z nas nie stosuje hormonalnych środków antykoncepcyjnych, bo nie może albo nie chce. Oraz niejedna z nas wpadła mimo ich stosowania.
A, i może 30 lat temu myślano że petting prowadzi do ciąży. Dziś już wiemy że nie, bo środowisko tlenowe jest skrajnie nieprzyjazne dla spermy.
Odpowiedz
#49
Dokładnie, ja jestem przykładem że zaszłam w ciążę z wkładką. Byłam pod stałą kontrolą ginekologa, USG co pół roku. I wpadka.
Odpowiedz
#50
(20-04-2023, 17:05)o_lisek napisał(a): Anno, ale jakie za późno. To dla Ciebie ciąża jest jakimś dramatem, tragedią i końcem świata. Wyobraź sobie że można nie stosować antykoncepcji, nie przejmować się ciążą i robić aborcje.
Odpuść sobie ten moralizatorski ton, bo to że Tobie działa wkładka, a Twojej córce pigułki, nie oznacza że potrzebujemy Twojego pouczania i dobrych rad. Wiele z nas nie stosuje hormonalnych środków antykoncepcyjnych, bo nie może albo nie chce. Oraz niejedna z nas wpadła mimo ich stosowania.
A, i może 30 lat temu myślano że petting prowadzi do ciąży. Dziś już wiemy że nie, bo środow
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości