antykoncepcja immunologiczna
#1
w prawdzie nie jest to antykoncepcja hormonalna, ale nie ma działu do którego by pasowało, a też dotyczy zastrzyków :P

Są to swego rodzaju szczepionki, ja znam w dwóch wersjach - zawierające przeciwciała przeciwko plemnikom oraz przeciwciała przeciwko b-hcg. ale na tej zasadzie można zrobić wiele odmian, np przeciw komórce jajowej czy hormonom płciowym. Na razie wszystko jest na etapie badań, ale brzmi bardzo obiecująco, tylko jedna na 1300-1400 kobiet biorących udział w eksperymencie zaszła w ciążę (mówię tu o tej drugiej metodzie, do pierwszej nie znalazłam danych). wstawiłabym Wam jakiś bardziej naukowy artykuł, ale na razie jeszcze wszystko jest w powijakach, jest tego niewiele i są płatne ;) ale uwierzcie, pokazywali mi na wykładzie Ci, którzy mają do tego dostęp. zamiast tego wstawiam chociaż to http://kobieta.interia.pl/uczucia/seks/news-szczepionka-antykoncepcyjna,nId,390491
Odpowiedz
#2
Wow, cos dla mnie jupi

Wcale się nie dziwię, że jakos się nie mogą znaleźć pieniążki na grant...już koncerny farmaceutyczne postarają się by nigdy się nie znalazly :(
Pa­miętaj, że wszys­tko, co uczy­nisz w życiu, zos­ta­wi ja­kiś ślad. Dla­tego miej świado­mość te­go, co robisz
Paulo Coelho
Odpowiedz
#3
Dobre, dobre! To będzie prawdziwa rewolucja :lol:
Odpowiedz
#4
Bardzo mi się podoba. Niech już to wprowadzają do obrotu :)
Umysł jest jak spadochron. Jeśli nie jest otwarty nie działa
Odpowiedz
#5
Pau juz zaluje ze nie mieszkam w poznaniu beczy
Odpowiedz
#6
nawet jak generalnie beda juz dopuszczone do obrotu, to nie liczylabym na to, ze w naszym katolandzie, przynajmniej jesli chodzi o ta z beta. No bo zeby bylo to hcg przeciwko ktoremu dziala szczepionka, to musi byc zarodek, ktory sie zagniezdza, czyli mini aborcja co miesiac, juz czuje ta gownoburze w mediach...
ale pomysl cudowny buja_w_oblokach
Odpowiedz
#7
Pau napisze nie ładnie ale walić to :p mniej śliskich kocyków by było i innych patologii

Zresztą wsadilabym ja w obowiązkowy kalendarz szczepień od lat 12
Odpowiedz
#8
Edi, zajefajny pomysł :)
Odpowiedz
#9
(18-02-2015, 11:24)Supernova napisał(a): Edi, zajefajny pomysł :)
Podoba mi sie ten pomysl i to bardzo :) , w koncu by bylo 100% swiadome macierzynstwo
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości