Zmiany w symptomach miesiączki
#1
Cześć dziewczyny, 
Fajnie tu i nadal zaglądam do Was, od czasu mojej abo - w październiku 2022  :-) 

Krwawienie po utrzymywało się u mnie do następnej miesiączki (w sumie jakieś 7 tygodni)  szok
Już pisałam gdzieś, że pierwsza miesiączka była BARDZO intensywna pod względem ilości krwi i skrzepów. Zaskoczyła mnie znienacka, ale byłam taka szczęśliwa, bo wiedziałam, że moje "katusze" z krwią już niebawem się skończą i tak w zasadzie było. 
Co ciekawe to to, że w ogóle nie miałam symptomów nadchodzącej miesiączki. Przed abo zawsze w pierwszy dzień miesiączki pobolewał mnie brzuch i plecy. Odczuwałam też takie jakby parcie od środka, a w tej pierwszej miesiączce po abo nic takiego nie wystąpiło. Nie zastanawiałam się zbyt wiele nad tym, wiedziałam, że ta pierwsza miesiączka po może być inna. 

No ale, druga miesiączka też przyszła bez żadnych symptomów. Dziś dostałam trzeciej i również bez niczego. Gdyby nie kalendarz i krew na wkładce, to nawet bym nie wiedziała, że dostałam  mysli

Zastanawiam się czy ta ciąża (abo było w 12tyg) mogła coś zmienić w fizjologii czy gdzieś, że teraz nic mnie nie boli ani nie dokucza? 
Nie zrozumcie mnie źle, ja wcale nie narzekam  :rotfl: ale jest to dla mnie dość zaskakujące i ciekawe  :)
Zastanawiam się też czy to tak zostanie mi już zawsze  :lol: oby! 

Dajcie znać jak to u Was wyglądało  prosi
Odpowiedz
#2
Brzmi bardzo ciekawie. Ja dopoero po pierwszej jestem i niestety klasycznie bolało mnie podbrzusze, ale fakt że mniej niż zazwyczaj - dosłownie 2 godziny przed. Ale za to zalało mnie, że hej. Niedługo powinnam mieć kolejna, będę się bacznie przyglądać.
Życzę, żeby pozytywne zmiany zostały z Tobą na dłużej hehe
Odpowiedz
#3
Hej, myślę że fakt że szyjka macicy musiała się w otworzyć szerzej niż zwykle żeby wypuścić zarodek mogło sprawić że teraz do miesiączki dzieje się to niezauważenie.
Odpowiedz
#4
Ja zauważyłam u siebie,że każda ciąża i poród coś u mnie zmieniały w tym zakresie np. po ostatnim porodzie zniknął mi zupełnie pms.
Tak jakby organizm wchodził na nowy tory i uczył się od początku, ale zazwyczaj musiało minąć kilka cykli i dopiero wracał na te " stare tory ".
Odpowiedz
#5
U mnie po ciąży zmieniło się tam że zaczęłam odczuwać owulację, lekarz powiedział że czuje jak mi jajeczka się uwalniają hehe
Odpowiedz
#6
Dla mnie dużo gorszy jest ból, który odczuwam podczas owulacji niż podczas miesiączki
"Szczęście polega na tym - całe szczęście - by z prostych rzeczy nie tworzyć intelektualnych labiryntów".
Odpowiedz
#7
Zaba, dokładnie. czuje jakby mi ktoś sztylet wbijał i powoli przebijał.
Odpowiedz
#8
malamiii, a czy pierwsza miesiączka po abo trwała dłużej czy normalnie?
Odpowiedz
#9
Pierwsza @ po abo jest dziwna może być bardzo obfita i trwać troszkę dłużej i jest to normalne zjawisko.
Odpowiedz
#10
U mnie było tak jak Kredka pisze, ta pierwsza miesiączka po abo była dużo bardziej intensywna, wielkie skrzepy które aż czułam jak wychodzą. W tym miesiącu miałam dostać miesiączkę w piątek a przyszła dziś. Znów mnie zaskoczyła znienacka, bez żadnych objawów. To już piąta z kolei bez objawów. Po cichu liczę, że to już tak zostanie :D
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości