Zatrzymana przesyłka tabletki antykoncepcyjne
#7
1. Levonorgestrel oraz Etynyloestradiol, substancje wchodzące w skład produktu leczniczego o nazwie Loette, a także sam produkt Loette, znajdują się w wykazie leków KE (European Medicines Agency), a zatem na przywóz tego leku nie jest wymagana zgoda Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

2. Stosownie do postanowień art. 68 ust. 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. Z 2008 r. nr 45, poz. 271 z późń. zm.), przywóz z zagranicy produktu leczniczego w liczbie przekraczającej pięć najmniejszych opakowań wymaga zgody Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Przesyłka, zgodnie z moją wiedzą i informacją zawartą w piśmie od Pana nadkomisarza Janusza Ludwiczaka, zawiera 5 najmniejszych opakowań, a zatem przywóz z zagranicy produktu leczniczego w tej ilości w.w. zgody nie wymaga.

3. Lekarstwa zostały przesłane bezpłatnie, w minimalnej dozwolonej ilości, na mój własny użytek, Nie posiadam dowodu zakupu, ponieważ nie została przeprowadzona transakcja kupna i sprzedaży. Otrzymałam tabletki nieodpłatnie natomiast wartość 5 opakowań wynosi nieco ponad 10 Euro. Jeżeli w wyniku odprawy celnej z tej wartości wynikną jakiekolwiek koszty, które powinnam ponieść, uprzejmie proszę o informację.

Z poważaniem,
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zatrzymana przesyłka tabletki antykoncepcyjne - przez wrannasz - 07-06-2018, 18:54
RE: Zatrzymana przesyłka tabletki antykoncepcyjne - przez veronaparano - 08-06-2018, 09:26
RE: Zatrzymana przesyłka tabletki antykoncepcyjne - przez Katnis - 09-06-2018, 16:05
RE: Zatrzymana przesyłka tabletki antykoncepcyjne - przez Katnis - 22-06-2018, 13:52
RE: Zatrzymana przesyłka tabletki antykoncepcyjne - przez Katnis - 22-06-2018, 14:52



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości