Kobiety w Sieci

Pełna wersja: Zatrzymana przesyłka tabletki antykoncepcyjne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam!
Moje Drogie proszę o poradę UC zatrzymał przesyłkę z tabletkami Loette zdarzyło mi się to pierwszy raz od ponad roku czasu. Wcześniej bez problemu puszczali przesyłkę tym bardziej, że zawsze zamawiam 5 opakowań. Dostałam pismo z Celnej, że mam załatwić pozwolenie i zgodę na przewóz. Czy jest jakaś możliwość walki z nimi, żeby jednak puścili przesyłkę ? Proszę o poradę. Jestem cały czas w kontakcie z WHW, no ale niestety trafił się uparty urzędnik...
Dodam, że to mamy WER Zabrze.
Tak. Pisz odwolanie od tej decyzji.
Czy potrzebujesz wzorow pism?
Nie wiem czy mogę tutaj wkleić to co zaproponowały mi do wysłania dziewczyny w WHW, jeśli mogła bym prosić o pisma to bardzo proszę. Chętnie podzielę się też tym co WHW poprosiło o przesłanie do Celnej
Już nie mają lepszych pomysłów?  zly
Myślałam,że chociaż to zostawią w spokoju. Też zamawiałam i zamierzałam za kilka miesięcy zamówić ponownie. Pisz proszę na bieżąco.
Oczywiscie ze wklejaj :)

wrannasz

A nasze wzory znajdziesz tu:

https://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=109

Na potrzeby antykoncepcji trzeba by je trochę przerobić
1. Levonorgestrel oraz Etynyloestradiol, substancje wchodzące w skład produktu leczniczego o nazwie Loette, a także sam produkt Loette, znajdują się w wykazie leków KE (European Medicines Agency), a zatem na przywóz tego leku nie jest wymagana zgoda Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

2. Stosownie do postanowień art. 68 ust. 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. Z 2008 r. nr 45, poz. 271 z późń. zm.), przywóz z zagranicy produktu leczniczego w liczbie przekraczającej pięć najmniejszych opakowań wymaga zgody Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Przesyłka, zgodnie z moją wiedzą i informacją zawartą w piśmie od Pana nadkomisarza Janusza Ludwiczaka, zawiera 5 najmniejszych opakowań, a zatem przywóz z zagranicy produktu leczniczego w tej ilości w.w. zgody nie wymaga.

3. Lekarstwa zostały przesłane bezpłatnie, w minimalnej dozwolonej ilości, na mój własny użytek, Nie posiadam dowodu zakupu, ponieważ nie została przeprowadzona transakcja kupna i sprzedaży. Otrzymałam tabletki nieodpłatnie natomiast wartość 5 opakowań wynosi nieco ponad 10 Euro. Jeżeli w wyniku odprawy celnej z tej wartości wynikną jakiekolwiek koszty, które powinnam ponieść, uprzejmie proszę o informację.

Z poważaniem,

Katnis

Myślę, że to co zaproponowało WHW jest jak najbardziej w porzadku.
Wysłałaś już to pismo?
Himechan ty nie panikuj;) do Twojego zsmówienia jeszcze trochę... Więc luuz
(09-06-2018, 16:05)Basic_F napisał(a): [ -> ]Myślę, że to co zaproponowało WHW jest jak najbardziej w porzadku.
Wysłałaś już to pismo?
Himechan ty nie panikuj;) do Twojego zsmówienia jeszcze trochę... Więc luuz

Tak, wysłałam zobaczymy czy będzie jakaś reakcja, na śledzeniu na razie bez zmian a dodzwonić się do nich to jak wygrać w totolotka ::)a maila nie odpisują bo i po co przerasta ich nowoczesna technologia. Wysłałam priorytet za potwierdzeniem odbioru. Dać znać jak tylko dostane jakieś informacje.
Dzięki i trzymam kciuki, żeby się udało ;)
Stron: 1 2 3 4