Wkładka hormonalna Mirena po 5 latach - skuteczność? wymiana? wpadka?
#1
Cześć dziewczyny, jeśli rozpoczynam nowy wątek w złym dziale to proszę przenieście, ale nie banujcie.
Granice zamknięte, podobnie przychodnie, dlatego jestem w kropce. Czytałam wątek o działaniu Mireny. Mam ją ponad 5 lat i bardzo sobie chwalę, okres zanikł (prawie) zupełnie, ale nie mam teraz możliwości wymiany wkładki, zanik miesiączki też tego nie ułatwia, bo jest ona warunkiem koniecznym do zabiegu.
Jaka jest szansa, że teraz zajdę w ciążę? I co w takim wypadku powinnam zrobić?
Odpowiedz
#2
Czy masz ulotkę od wkładki?
One są przeznaczone na 5 lat ale jak każde leki mają margines bezpieczeństwa.

jesli teraz nie dostaniesz sie do lekarza to z kilka miesięcy możesz przechodzić bez problemu z nią

gdybys teraz zaszła w ciążę, to pierwsza rzecz to trzeba ja wyjąć, dopiero później brać leki
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#3
(26-03-2020, 09:42)Matka napisał(a): Czy masz ulotkę od wkładki?
One są przeznaczone na 5 lat ale jak każde leki mają margines bezpieczeństwa.

jesli teraz nie dostaniesz sie do lekarza to z kilka miesięcy możesz przechodzić bez problemu z nią

gdybys teraz zaszła w ciążę, to pierwsza rzecz to trzeba ja wyjąć, dopiero później brać leki
 Niestety, chyba wyrzuciłam ulotkę. Tak jak pisałam jest problem teraz z dostaniem się do lekarza, a mam w miarę zaufanie tylko do jednego. Jeśli mogę pochodzić z nią jeszcze kilka miesięcy bezpiecznie to super, bardzo dziękuję za tę informację. Uspokoiła mnie. Wiem, że w razie ciaży stosowanie tabletek bez pozbycia się wkładki byłoby bardzo niebezpieczne, ale może ta informacja przyda się komuś z podobnym problemem.
Jeszcze raz bardzo dziękuję :)
Odpowiedz
#4
Obecnie skuteczność jest obliczona na 7-8 lat. Przy prawidłowym, regularnie kontrolowanym na USG położeniu nie ma się czym przejmować.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości