We wcześniejszym wpisie  (tutaj) pisałam o tym, że niebawem zdradzę gdzie się zaopatruję w te i inne lekarstwa 😉

Taaaa daaaammmm

www.womenhelp.org  Women Help Women

to co prawda nowa inicjatywa i może zabrzmi jak reklama ale co tam

na stronie WHW można przeczytać

Sugerowana wysokość darowizny: w przypadku rocznego zestawu pigułek antykoncepcyjnych (13 opakowań) – 55 Euro. W przypadku 6 miesięcznego zestawu pigułek antykoncepcyjnych – 40 Euro. W przypadku 6 opakowań antykoncepcji po stosunku – 32 euro (Women Help Women ma nadzieję, że kobiety posiadające takie tabletki podzielą się nimi, w razie potrzeby, z przyjaciółkami, siostrami, koleżankami z pracy).

Tabletka antykoncepcyjna o której mowa powyżej to  Loette ® (Levonorgestrel 0,1mg and Ethinyl oestradiol 0,020 mg), podobno wywołuje najmniej efektów ubocznych. Pisze podobno bo jeszcze jej nie spróbowałam 🙂 może znajdzie się dziewczyna, która napisze nam coś o niej ?

Pigułkę „po stosunku” opisze później bo własnie zamówiłam dla siebie opakowanie. Jak przyjdzie to wrzucę zdjecie 🙂

To co dla mnie jest najważniejsze, to ze mogę zamówić dla siebie leki, na które w Polsce musze wybłagać prawie lekarza o receptę. Nie musze się upokażać przed lekarzem skoro mam do nich prawo. Nie musze wysłuchiwać morałów, jestem dorosła i dawno już wyrosłam z prawienia kazań przez moich rodziców ( co dopiero osób obcych).

Do tego sama cena… 6 opakowań pigułki „po” 32 euro, jak w sześć przyjaciólek zamówimy to wychodzi po niecałe 5,5 euro, cena śmiesznie niska w porównaniu z ceną w Polsce (około 100zł – 25 euro).

Dlatego kobieto, zamawiaj, nawet jeśli teraz nie potrzebujesz, kto wie co sie wydarzy w nastepnym cyklu… lepiej mieć w domu  😉 jak paracetamol 🙂

 


2 Komentarze

ver · 15 października 2014 o 09:28

Tylko czy jest to aby legalne? Zgodnie z prawem farmaceutycznym „własny użytek” to góra 5 opakowań. Jeżeli opakowań jest więcej to czy nie mogą być później jakieś kłopoty?

    Justyna · 15 października 2014 o 16:01

    na własny uzytek można sprowadzić leki nie dopuszczone do obrotu w Polsce

    Tabletka”po stosunku” jest dopuszczona do obrotu i można ją sprowadzać w ilościach dowolnych na własny użytek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.