Kolejna historia z naszej infolinii…
Dzwoni osoba i pyta, czy jest to możliwe, aby lekarz pracujący w klinice w Czechach,

przywiózł (bo jest na sympozjum w Polsce) zestaw leków do aborcji farmakologicznej?

Nasza odpowiedź brzmi: Nie, bo nie znamy lekarzy ani lekarek, którzy mając dobrą pracę pełnoetatową, chcieliby odbierać indywidualne rozmowy od osób (zwykle w klinikach telefony odbiera konsultant lub konsultantka) i proponował indywidualną pomoc osobie w niechcianej ciąży. Do tego cudownie posiada, akurat będąc na sympozjum w Polsce, jeden zestaw ze sobą.

Osoba: No tak, teraz jak to słyszę wydaje mi się to niemożliwe.

My: A za ile proponował te leki?

Osoba: 800 zł

My:?????!!!! a co zawierały?

Osoba: jakieś globulki dopochwowe, co się zakłada i po wszystkim.

Nie ma cudów… nie ma cudownych leków, po których płody znikają. Nie ma też lekarzy i lekarek altruistów wożących worek z tabletkami aborcyjnymi ze sobą po kraju, cudownie ratujących osoby i pracujących w klinikach zagranicznych. Jeśli lekarz pracuje w klinice aborcyjnej, to ma na celu spokojnie pracować, a nie narażać się na niebezpieczeństwo zatrzymania przez policję i dochodzenia w sprawie o pomocnictwo. Nie ma powodu ryzykować, bo ma pensję całkiem sporą i pracę od – do pewnych godzin, spokojne popołudnia i weekendy. Jego to nie obchodzi, że osoby same zgłaszają się do klinik masowo.
Nie dajcie się oszukiwać, sprawdzajcie te „kliniki” w google maps, używajcie google street. Nie wierzcie, że lekarz/lekarka jedzie specjalnie do was, aby wam sprzedać leki, ułatwić życie. Zadawajcie pytania o leki, nazwy, dawkowanie.
Jeśli nie jesteście pewne/pewni dzwońcie. Nasz telefon (jeśli nie w formie rozmowy to sms’a) jest czynny praktycznie cały dzień.
Zamawianie leków do aborcji farmakologicznej – tylko Aborcja Polska – Women Help Women


2 Komentarze

Emilia · 13 czerwca 2019 o 14:15

Warto przed zażyciem jakichkolwiek leków, tym bardziej poronnych dowiedzieć się na ich temat tyle, by wystarczyło na podjęcie decyzji. Zażycie pigułek poronnych wiąże się z konsekwencjami nie tylko fizycznymi, wiele młodych kobiet nie zdaje sobie sprawy z ewentualnych konsekwencji w przyszłości(natury psychicznej) Co nie zmienia faktu że każda kobieta powinna mieć wybór i szansę o decydowaniu o swoim ciele i potomstwie. Zgadzam się z powyższym, że raczej żaden lekarz nie ryzykowałby z jednym zestawem poronnym. Wystarczy wejść na ogłoszenia dotyczące tych leków i sprawdzić ilu takich „lekarzy” mamy w Polsce.

    Justyna · 23 listopada 2019 o 20:27

    Emilio, czemu zakładasz, ze aborcje wykonują tylko osoby młode? Zdziwisz sie, ale większość to jednak osoby posiadające juz dzieci, wchodzące w sytuacje przerwania ciaży ze świadomością. Jakie konsekwencje masz na myśl natury psychiczne? bo ja jestem juz 13 lat po aborcji i nie zauważyłam u siebie żadnych 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.