Co dalej z przesyłkami?

Nadal nie mamy dobrych wiadomości, jest jednak coś  co możemy zrobić.

Jeśli twoja przesyłka została zatrzymana lub nie zarejestrowana na systemie śledzenia Poczty Polskiej jako „weszła do Polski” masz dwie mozliwości:

1. Wyślij prośbe o wyjaśnienie do wg wzoru, ktory od nas otrzymasz i wyslij go na adres [email protected] i [email protected]

wniosek do pobrania również tu http://federa.org.pl/wzory-pism-przypadku-niedostarczenia-…/

2. Jeśli poczta nie będzie raczyła ci odpowiedzieć na pytanie w ciągu dwoch tygodniu wyślij skargę (wzór skargi w linku podanym wyżej) i wyślij na adres [email protected]
http://uke.gov.pl/pozasadowe-rozwiazywanie-sporow-konsumenc…

 

Bardzo ważna informacja!!!

Od końca października wszystkie przesyłki zawierające zestawy leków służących do wykonania aborcji farmakologicznej, jak i tabletki antykoncepcji awaryjnej, wysyłane przez organizacje pomagające kobietom w naszym kraju, nie zostały dostarczone osobom, które ich potrzebują. Osoby te zostają bez informacji, gdzie znajdują się ich przesyłki. Poczta Polska (WER Warszawa) z niewiadomego powodu nie rejestruje ich na terenie kraju. Tym samym nie jest rozpoczynane postępowanie administracyjne związane z odrzuceniem przesyłki lub jej przesłaniem dalej do adresata. Przesyłki są zatem przetrzymywane w sortowni wbrew obowiązującym procedurom.

Takie działanie jest niezgodne z prawem. Przeprowadzenie aborcji w domu za pomocą tabletek poronnych jest legalne. Światowa Organizacja Zdrowia w swoich publikacjach (na stronie internetowej) bardzo jasno określa dawkowanie tych leków, aby przebieg aborcji farmakologicznej był możliwy w domu i bezpieczny dla życia i zdrowia kobiety.
Posiadanie na własny użytek sprowadzonych z zagranicy środków służących aborcji farmakologicznej również jest legalne. Leki Mifepriston i Misoprostol nie są wymienione na liście leków zabronionych w procedurze importu. Misoprostol jest dodatkowo lekiem zarejestrowanym w Polsce a jego zastosowanie jest powszechnie w szpitalach do terminacji ciąż martwych i leczenia niecałkowitych poronień.

Działania blokujące przekazywanie przesyłek zawierających Mifepriston i Misoprostol osobom, które ich potrzebują, jest nieuprawnionym ingerowaniem w osobiste decyzje życiowe.

Bezprawne zaprzestanie rejestracji przesyłek zbiegło się z informacją o wytycznych dla prokuratorów sugerowanych przez organizację Ordo Iuris i dotyczących wyciągania konsekwencji prawnych w stosunku do osób informujących oraz pomagających w wykonaniu aborcji poza Polską. Propozycje te są sprzeczne z prawami człowieka. W naszej opinii sprawy zatrzymania przesyłek oraz kolejna próba upolitycznienia aborcji są ściśle ze sobą powiązane.

Zwracamy się do wszystkich osób, które chcą i mogą nam pomóc w nagłośnieniu tej sprawy. Nie możemy pozwolić na to, aby urzędnicy i urzędniczki, celnicy i celniczki, oraz osoby z takich organizacji, jak Ordo Iuris działały poza obowiązującym prawem i skazywały osoby mieszkające w Polsce na drogie i ryzykowne podziemie aborcyjne. Osoba zdecydowana na aborcję przerwie ciążę, niezależnie od funkcjonującego prawa, czy dostępności przesyłek z lekami poronnymi. Bezprawne zatrzymywanie przesyłek jest narażeniem tych osób na niebezpieczeństwo. Jest zamachem na wolność nas wszystkich.

Aktywistki, aktywiści, dziennikarki, dziennikarze, polityczki, politycy, oraz wy, wszystkie osoby, które jesteście za prawem do wyboru – nie pozwólmy na ograniczanie nam swobody osobistej! W tym momencie kilkaset osób oczekuje na zestawy leków poronnych i nie wie czy w ogóle je otrzyma. Solidarność z tymi osobami to nasza siła!

Udostępniajmy to oświadczenie, by wspólnie zatrzymać samowolkę urzędniczą wymierzoną przeciwko osobom w niechcianych ciążach. Pomóżcie nam zmusić Pocztę Polską do wydania stanowiska w tej sprawie.

Wszystkich nas nie wsadzą :p

My się Ordo Siuris nie boimy

i sie z nimi dalej bawimy 

Gra ta sie nam bardzo sprawdza

do każdej z was odpowiednia infomacja trafia

takie rymy z południa

Ordo Iuris wpadło na świetny pomysł aby karać każdą osobę pomagającą przy wykonaniu aborcji jak również te, które się powszechnie dostępnymi informacjami dzielą. Absurd jest tak duży, że nie wiadomo czy sie śmiać czy płakać nad głupota osób to wymyślających.

To tak jakby ktoś ściał ścigać z urzędu osoby robiące zakupy na aliexpress (bo taniej) zamiast na allegro.

Infomacja należy się każdej osobie, to prawo jakie nikomu nie może byc odebrane, to podstawowe prawo człowieka. Ordo Siuris chce być ponad prawo, ponad wszystko dlatego może niech zacznie od zablokowania internetu. Głupie ludzie, niedoinformowane może sie na to dadzą złapać.

Nikt idiotą nie jest. Wiemy do czego to prowadzi.

Niech nas zatem zamykaja… najlepiej wszystkie na raz 😀 będzie weselej!

 

 

Katoliczki też mają aborcje!

Od momentu gdy opublikowałam na naszej stronie cześć swojego prywatnego życia wylewa się na nas potok krytyki ze strony osób z przeciwnymi poglądami niż nasze.

Z tej okazji przypominają mi się rozmowy przez telefon z kobietami, które mówią:

– Jestem katoliczką, praktykuję i potrzebuję aborcji. Do tej pory byłam jej przeciwna (lub nie miałam zdania na temat aborcji) ale gdy sama znajduję się w takiej sytuacji nie mogę postąpić inaczej.

 

Zaczyna się wyliczanka powodów, usprawiedliwień dla których aborcja jest niezbędna dla tej osoby/tej rodziny.

Panowie, niejednokrotnie nie wiecie o tej sytuacji bo kobiety mówią:

– Nie mogę tego nikomu powiedzieć bo mąż kazałby mi urodzić a ja nie chcę kolejnego dziecka. Chcę iść w końcu do pracy. Wyjść do ludzi. Mam dość rozmawiania tylko z dziećmi.

Taka jest rzeczywistość.

 

Katoliczki też mają aborcję!

Czy rozmawianie z dziećmi na temat aborcji i samostanowienia ma sens? 

Czy rozmawianie z dziećmi na temat aborcji i samostanowienia ma sens?
Otóż ma!
W moim domu temat aborcji przerabiany jest codziennie z racji zajęcia jakie mam, czyli odbieram telefony od kobiet, które potrzebują informacji jak ja przeprowadzić.
Nie uciekam z telefonem, moje dzieci słyszą te szczegóły na co dzień.

Jestem niesamowicie dumna z mojego 16- letniego syna, który podczas luźnej rozmowy na lekcji polskiego na temat aborcji na komentarz nauczyciela ze jeśli jest ciąża to konsekwencje się ponosi, powiedział ze on sobie nie wyobraża dlaczego młoda osoba miała by takie konsekwencje ponosić i marnować sobie życie. Jeśli nie jest gotowa na ciąże to po co ją kontynuować?

Reakcja nauczyciela bezcenna bo odpowiedział tylko „nie rozumiem jak można być za aborcją i jednocześnie przeciwko karze śmierci”
na co moje dziecko, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego!
Było oburzone, że wśród pedagogów są osoby które chcą ograniczać komukolwiek własne wybory. Szczerze mówiąc ja też byłam oburzona, ze ktokolwiek daje sobie prawo do narzucania poglądów.

Tak czy inaczej mega wzrusz nastąpił…

Mieliśmy okazję przeprowadzić bardzo dojrzałą rozmowę na temat aborcji jako takiej, powodów (lub jej braku), eutanazji oraz wsparcia przy podejmowaniu samodzielnych decyzji osób nieletnich.

Zrozumiałam, że mam niesamowicie mądre dziecko!
Moja zasługa? mam nadzieję że tak 

Nasz czarny protest

Kobiety w Sieci, to organizacja której głównym celem jest informowanie o możliwości wykonania aborcji w bezpieczny sposób, w zgodzie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia.

Posiadamy wiedzę, doświadczenie. Dajemy wsparcie kobietom, które go potrzebują. Każda kobieta jest wyjątkowa, mądra a jej decyzje są właściwe dla jej samej.

Mówimy głośno i wyraźnie, aborcji będzie tyle ile kobiet będzie jej potrzebować, bo aborcja jest kobietą.

Chcecie zlikwidować aborcje?… zlikwidujcie kobiety 

 

Let’s celebrate!

Dziś obchodzimy Światowy Dzień dostępu do legalnej i bezpiecznej aborcji.

Z tej okazji został opracowany i opublikowany niezbędnik z jakim każda kobieta powinna sie zapoznać gdy rozważa decyzję o usunięciu ciąży. Bierzcie i korzystajcie z niego wszyscy!

To jest dobro publiczne, które dla was zostało przygotowane! To czyńcie!

Aborcja farmakologiczna (zwana inaczej domową) jest bezpieczną, łatwą i tanią metodą przerywania ciąży. Nie musimy iść do lekarza_rki po Cytotec czy Arthrotec, który, jak pokazuje historia Natalii Przybysz, nie zawsze działa, zwłaszcza, gdy sposób dawkowania podaje nam nieznający się na rzeczy lekarz czy lekarka. Do bezpiecznej aborcji domowej/farmakologicznej potrzebujemy zestawu poronnego, który możemy zamówić np. z Women Help Women. Poza Misoprostolem (substancją powodującą skurcze, w Polsce dostępną jako Cytotec i Arthrotec) otrzymujemy również Mifepriston, czyli środek, który hamuje wytwarzanie progesteronu, hormonu odpowiedzialnego za utrzymanie ciąży. Zażycie kombinacji Mifepristonu i Misoprostolu zgodnie z zaleceniami sprawia, że skuteczność tej metody wynosi około 98%. I nie musisz być w tym doświadczeniu sama. Możesz szukać wsparcia u takich grup jak Women Help Women czy Kobiety w Sieci.

Jesteś w niechcianej ciąży, zamówiłaś już zestaw i masz go w dłoni? Co z nim z zrobić krok po kroku:

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje dwa sposoby bezpiecznej aborcji farmakologicznej możliwej do przeprowadzenia w warunkach domowych.

Metoda M&M’s

W zestawie masz kombinację dwóch leków. Mifepriston (ru-486) + Misoprostol

Pierwszego dnia przyjmujemy Mifepriston. Następnego dnia, po 24 godzinach od połknięcia Mifepristonu sięgamy po Misoprostol. Na początek przyjmujemy po 4 tabletki, umieszczając je pomiędzy dziąsło a jamę policzkową (po dwie z obu stron) i przez trzydzieści minut trzymamy w ustach. Po upływie tego czasu połykamy resztki nierozpuszczonych tabletek. Misoprostol nie ma smaku, powoduje spuchnięcie śluzówki. W jamie ustnej moją pojawić się podrażnienia w miejscu trzymania tabletek, a nawet rany. Goją się szybko i nie należy bardzo się nimi przejmować. Po przyjęciu takiej dawki pierwsze skurcze pojawić mogą się po około pół godziny. Towarzyszyć temu mogą takie obawy jak: podwyższona gorączka, biegunka, czy wymioty, ale spokojnie, to są objawy towarzyszące farmakologicznej aborcji. Misoprostol powoduje skurcze macicy, które mogą być przez nas odczuwalne, zaczynamy też krwawić. Krwawienie może pojawić się w pierwszej godzinie od przyjęcia misoprostolu, nie jest to jednak regułą. Co osoba to inne objawy. Obserwujmy swoje ciało i jego reakcje w trakcie poronienia. Nie używamy w trakcie tamponów, ani leków  rozkurczowych. Za to możemy przyjmować leki przeciwbólowe jak: Ibupom, Ibuprofen, Pyralgina, Ketonal i każdy inny który na nas działa. Nie przyjmujemy leków opartych na kwasie acetylesalicylowym jak polopiryna czy aspiryna. Pomocne może być chodzenie, ruszanie się, przyjmowanie ciepłych pryszniców. Początkowo możemy krwawić bardzo słabo, tylko podczas korzystania z toalety. Sprawdzamy jak często musimy zmienić podpaskę. Dwie podpaski na godzinę są całkowicie w normie. Do 9 tygodnia ciąży wystarczą nam 4 tabletki misoprosotolu. Jeśli ciąża jest starsza niż 9 tygodni, ale młodsza niż 12, to po 4 godzinach od przyjęcia pierwszej dawki Misoprostolu powtarzamy czynność, ALE używamy 2 tabletki po 200mg. Po 12 tygodniu ciąży odstęp pomiędzy mifepristonem a misoprostolem należy zwiększyć z 24 h do  36h a dawki misoprostolu 2+2+2. (dwie tabletki misoprostolu po 20mg co 3 godziny). Napisz do Kobiet w Sieci jeśli chcesz przerwać ciążę trwającą dłużej niż 12 tygodni.

Metoda jednoskładnikowa, czyli sam Misoprostol (Artrothec lub cytotek)

Polega na zażyciu 800mg Misoprostolu podjęzykowo (30 minut trzymamy pod językiem). Taką dawkę przyjmujemy co najmniej trzy razy co 3 godziny. Maksymalnie możemy przyjąć 5 dawek misoprostolu. Łącznie 20 tabletek

W przypadku użycia artrothecu należy pamiętać aby po 30 minutach podjęzykowego dawkowania leku wypluć jego twardy rdzeń. Zawiera on dicklofenag (silny lek przeciwbólowy) który w ilości podanej wyżej może szkodzić zdrowiu. Proces będzie wyglądał podobnie. Nie ma potrzeby rozbijania leków i wyjmowania rdzenia wcześniej. Diclofenag nie rozpuszcza się w jamie ustnej.

Kilka rad, wskazówek i ważnych informacji:

 • Nie jest koniecznym wykonanie badania usg przed aborcją. Ciąża pozamaciczna jest bardzo rzadkim zjawiskiem, statystycznie ma bardzo małe prawdopodobieństwo wystąpienia
 • przed przyjęciem misporostolu pomocne może być zażycie leku przeciwbólowego np. ibuprofenu,
 • wymioty 15 minut od przyjęcia misorprostolu nie obniżają działania leku
 • jeśli uznasz, że potrzebujesz pomocy medycznej w trakcie aborcji, pamiętaj, że lekarz_lekarka ma obowiązek się Tobą zająć, niezależnie od tego, czy poinformujesz go_ją, że wywołałaś poronienie

Wykonałaś aborcję w domu i nie wiesz, czy wszystko poszło dobrze? Czy aborcja się udała?

Oto parę symptomów, które mogą wyjaśnić Twoje wątpliwości:

 1. Krwawienie nie może się zatrzymać (chyba, że na chwilę), powinno trwać kilka dni, będzie też intensywniejsze niż Twój normalny okres
 2. Muszą lecieć skrzepy krwi – macica jest obłożona nabłonkiem, który musi się złuszczyć i być wydalony. Im więcej tym lepiej.
 3. Na drugi dzień kawa w końcu smakuje jak kawa 🙂 a temperatura ciała spada do wartości 36,6 C
 4. Możesz zaobserwować u siebie mleko sączące się z piersi oraz piersi mogą być twarde – organizm „widzi” poronienie jak poród i dlatego na drugi dzień możecie mieć „wyrzut” pokarmu a piersi mogą być bardzo twarde. Ten efekt mija samoczynnie po kilku dniach.
 5. 5. Najlepszym dowodem na brak ciąży jest pomiar we krwi betaHCG (wykonuje je każde laboratorium analityczne). Pomiar należy wykonać dwa razy w odstępie dwudniowym (na przykład jeden w poniedziałek, kolejny pomiar w środę). Jeśli drugi wynik będzie mniejszy od pierwszego to aborcja się udała. Jeśli będzie odwrotnie – to może to być dowodem nieudanej aborcji i trzeba wziąć leki jeszcze raz. W takim przypadku należy wykonać badanie usg a zdjęcie z badania wysłać do organizacji WHW celem uzyskania dalszego wsparcia.
 6. 6. Jeśli po przeprowadzonej aborcji zauważysz u siebie podwyższoną temperaturę (więcej niż 37,3), pomimo mijających dni ból w podbrzuszu się nasila i musisz brać tabletki przeciwbólowe, zapach wydzieliny z pochwy jest inny niż podczas normalnego okresu nie czekaj i idź na kontrolę lekarską lub dzwoń do Kobiet w Sieci.

Kiedy mogę zacząć uprawiać seks po aborcji farmakologicznej? 

Możesz wrócić do aktywności seksualnej od razu po aborcji, kiedy jeszcze krwawisz, ale dobrze jest pamiętać o kilku kwestiach:

 • Płodność wraca praktycznie od razu. Owulacja może wystąpić po 2 tygodniach od aborcji, co znaczy, że dni płodne mogą się zacząć zaraz po zakończeniu krwawienia. Możesz przyjąć pierwszą tabletkę antykoncepcji hormonalnej w dniu przyjmowania misoprostolu.
 • uprawiając seks z penetracją waginalną w trakcie trwającego krwawienia po aborcji, musimy mieć na uwadze, że istnieje większe zagrożenie pojawienia się różnych stanów zapalnych dróg rodnych. Rozszerzona szyjka macicy, oraz rana w macicy po poronieniu to miejsca potencjalnie zagrożone. Pomocne będzie używanie prezerwatyw.
 • Skurcze macicy, pochwy jakie pojawiają się podczas stosunku czy orgazmu działają na korzyść oczyszczania macicy.  Często jest tak, że po stosunku obserwujemy zwiększenie lub pojawienie się krwawienia. A to właśnie dlatego, że to co pozostało w macicy, podczas skurczów towarzyszących orgazmowi lub penetracji zostaje naruszone i łatwiej się odrywa.

Jeśli jesteś w niechcianej ciąży, skontaktuj się z :

Infolinią Kobiet w Sieci

725 892 134 (Plus)
737 769 715 (Virgin).
Forum: maszwybor.net
Blog: http://www.maszwybor.net/blog/?page_id=271

Women Help Women

https://womenhelp.org/pl/

Aborcyjny Dream Team on tour

https://www.facebook.com/Aborcyjny-Dream-Team-on-tour

Autorkami tekstu są

Natalia Broniarczyk, Justyna Wydrzyńska