Brak miesiączki
#1
Cześć. 
Dziewczyny, ostatni okres zaczął się 12.12.2023. kolejny powinien się pojawić 13.01.2024.
Zazwyczaj mam okres jak w zegarku, nawet jestem w stanie określić w jakich godzinach mnie złapie.
Teraz cisza, a jest 18.01.2024.
Dziś rano zrobiłam test ciążowy- jedna kreska.
Zazwyczaj piersi zaczynają mnie boleć 2-3 dni przed okresem, zaczęły boleć dziś rano. 
W pracy miałam trochę stresu, ale czy aż takiego,żeby okres się przesunął...? No nie wiem. 
Powtórzę test w sobotę. 
Czy możliwa jest ciąża na takim etapie 5 tygodni i 2/3 dni i negatywny test?
Oszaleję...
Odpowiedz
#2
Hej, a kiedy miałaś stosunki?
Moim zdaniem ryzyko ciąży jest ekstremalnie niskie. Za to przesunięcie miesiączki z powodu stresu bardzo prawdopodobne.
Odpowiedz
#3
Największe prawdopodobieństwo wpadki obstawiałabym między 5 a 8 stycznia 2024. Ale nie był to pełny stosunek bez zabezpieczenia.
Na pewno powtórzę w sobotę test z moczu, bo mimo wszystko teraz bardzo stresuję się tym,że coś jest nie tak.

Od czasu do czasu pojawia się minimalna ilość białego śluzu, a okresu brak.
Odpowiedz
#4
Wczoraj wieczorem miałam przez chwilę uderzenia gorąca, tak jak zwykle tuż przed rozpoczęciem się okresu. Ale nic z tego. Kilka razy zabolało mnie delikatnie podbrzusze i cisza.
Ból piersi dalej się utrzymuje.
Wczoraj i przedwczoraj miałam chyba lekki stan podgorączkowy wieczorem- zaczynam fisiować czy coś mnie rozkłada, czy to objaw ciąży..

Czy jeśli zamówię zestaw, ale z niego nie skorzystam to przez WHW czy WOW mogę odsprzedać zestaw komuś innemu? Bez sensu trzymać aż się przeterminuje i wyrzucić pieniądze...
Odpowiedz
#5
Hej, nie, nie możesz bezpiecznie prawnie odsprzedać tabletek. Ryzyko jest takie że przekazując je obcej osobie może okazać się prowokatorem/rką i zgłosić Cię na policję, która może oskarżyć Cię o pomocnictwo w aborcji. Co innego podzielić się z przyjaciółka czy inną zaufaną osobą, a co innego sprzedaż obcej osobie.
Zestaw może leżeć spokojnie w szufladzie z 2 lata i zadziała. Moim zdaniem nic tak nie pomaga na lęk przed ciążą niż tabletki na stanie. Ale nie namawiam do zamówienia.
Na ten moment wydaje mi się że się nadmiernie skupiasz na szukaniu objawów ciąży. Seks miałaś ponad 10 dni temu i nie były to stosunki niezabezpieczone, w dodatku ewidentnie w fazie lutealnej. Zawsze możesz zrobić kolejny test ciążowy czy beta hcg, ale ryzyko ciąży jest w okolicy zera.
Odpowiedz
#6
Hej, dziękuję za wsparcie. Dziś po pracy kupię jeszcze jeden test.
Jak wyjdzie negatywny będę czekać dalej na okres. Choć serio, mam już w głowie,że poprzedni test był felerny i spać po nocach nie mogę.
Odpowiedz
#7
Testy bardzo rzadko wychodzą fałszywe. Co najwyżej testy mogą wychodzić negatywne jeśli się je zrobi za wcześnie. Moim zdaniem u Ciebie to jest mało prawdopodobne, ale na wszelki wypadek rób kolejne testy a najlepiej beta hcg. Pamiętaj że stres jeszcze bardziej może przyczynić się do opóźnienia miesiączki.
Odpowiedz
#8
Dziś rano zrobiłam drugi test- negatywny.
Czyli 18.01.- negatywny, 20.01.- negatywny.
Oba były płytkowe z czułością 25jednostek.

Jestem pewna,że w grudniu okres trwał 12-16.12.23r.
Zawsze zapisuję. Cykle są regularne, więc kolejny okres powinien być 13.01.24r., testy zrobiłam 5 i 7 dni po terminie rozpoczęcia okresu, a są negatywne.

Lisku, myślisz,że jest sens w poniedziałek biec na bHCG z krwi? Że 2 testy, wykonane chyba w momencie kiedy już powinny coś wskazać, mogłyby się pomylić? Kupowałam w aptece,żeby mieć pewność,że były odpowiednio przechowywane, datę przydatności też miały ok.
Odpowiedz
#9
Hej, moim zdaniem nie ma ryzyka ciąży, nie ma sensu iść na betę. Zaburzenia miesiączkowania można mieć z naprawdę wielu powodów. Jakichś stresów, rozwijających się chorób, np w niedoczynności tarczycy opóźnienia miesiączki są powszechne. Nie wiem ile masz lat - może to perimenopauza? Moim zdaniem czekaj na okres spokojnie a jeśli problem będzie się powtarzać to wtedy idź do gina a najlepiej endokrynologa na poszukiwania przyczyny.
Odpowiedz
#10
(18-01-2024, 17:31)Mikasia123 napisał(a): Cześć. 
Dziewczyny, ostatni okres zaczął się 12.12.2023. kolejny powinien się pojawić 13.01.2024.
Zazwyczaj mam okres jak w zegarku, nawet jestem w stanie określić w jakich godzinach mnie złapie.
Teraz cisza, a jest 18.01.2024.
Dziś rano zrobiłam test ciążowy- jedna kreska.
Zazwyczaj piersi zaczynają mnie boleć 2-3 dni przed okresem, zaczęły boleć dziś rano. 
W pracy miałam trochę stresu, ale czy aż takiego,żeby okres się przesunął...? No nie wiem. 
Powtórzę test w sobotę. 
Czy możliwa jest ciąża na takim etapie 5 tygodni i 2/3 dni i negatywny test?
Oszaleję...
I jak sytuacja, wszystko dobrze? Coś się z tego "wykluło"?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości