spóźnienione przyjęcie tabletki - tabletka po?
#1
Cześć,
Zapomniałam przyjąć piątą tabletkę w blistrze, przyjełam ją po ok. 15h (do 12h działanie nie powinno być osłabione) , i kolejną o stałej porze.
W dni poprzedzające uprawiałam seks i wieczorem po przyjęciu już dwóch tabletek( ok.3h po przyjęciu drugiej) bez zabezpieczenia. Tabletkę zapomniałam wziąć w niedzielę wieczorem, w poniedziałek o 12-13 przyjełam tą zapomnianą a o 20 już o normalnej porze, a jakoś o 23 uprawiałam seks.
Czy uważacie że powinnam zastosować tabletkę po? Nie wiem co robić, pomocy...
Jeśli tak to jak działać później z tabletkami anty? Jeśli ma to znaczenie to biorę Vibin mini
Odpowiedz
#2
Hej, moim zdaniem szkoda kasy i zachodu.
Ale pilnuj pory przyjęcia tych tabletek, bo to jednoskładnikowe j branie punktualnie ma znaczenie.
Odpowiedz
#3
A jeśli wezmę escapelle, mogę dalej normalnie kontynuować przyjmowanie vibin mini? Wolę wydać kase niż przeżywać taki stres i strach :((
Tylko chciałabym nie przerywać przyjmowaania tabletek, troche sie do nich przyzwyczaiłam.
Odpowiedz
#4
Escapelle zupełnie nie ma sensu tak późno. Jeśli już to ella one. Esca ma po prostu dużo progesteronu, czyli jest jak bomba z Twoich pigułek vibin.
Ellaone działa zupełnie inaczej. I po ella one możesz dalej brać tabletki antykoncepcyjne.
Ale też nie obiecuj sobie zbyt wiele. Pigułki dzień po, zarówno escapelle jak i ella one są skuteczniejsze jeśli się je bierze naprawdę szybko, do 12-24h. U Ciebie już minęły prawie 3 doby od stosunku. W takim przypadku tabletka i tak pewnie nie zadziała. Lepiej trzymaj kasę na ewentualną aborcję.
Odpowiedz
#5
Może źle to napisałam, pierwszy stosunek po zapomnieniu tabletki odbył sie 10.04 o godz. 23 więc minęły niecałe dwie doby, jest szansa że escapelle zadziała? 

Właśnie wyczytałam że po Ella nie mogę dalej przyjomwać pigułek dlatego zdecydowałam się na recepte escapelle :(


Bardzo bardzo bardzo dziękuję za Twoje szybie odpowiedzi <3 <3 <3
Odpowiedz
#6
I wydaje mi się też ze Vibin mini są dwuskładnikowe ale moge się mylić
Odpowiedz
#7
Nie cytuj proszę moich postów.
To ja pomieszałam, vibin mini są dwuskładnikowe. Sorry.
Zatem przede wszystkim luz, Twój poślizg nie ma większego znaczenia.
To nieprawda że nie możesz kontynuować tabletek jeśli weźmiesz ella one. Podobno elka może obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.
Jak napisałam wcześniej- obie tabletki dzień po najwięcej sensu mają w ciągu pierwszej doby.
Ja nie widzę wskazania do brania tych tabletek. Przerwa nie była dramatycznie długa, to dopiero 5 dzień cyklu był, więc i tak ochrona zbędna, po to bierzesz tabletki żeby do owulacji nie doszło (tydzień później).
Dla przykładu ja nie stosuję żadnej hormonalnej antykoncepcji i gdybym miała stosunek dopochwowy z wytryskiem w 5 czy 6 dniu cyklu to bym nawet nie myślała o tabletce dzień po, bo owulację mam około 15-16 dc.
Odpowiedz
#8
Okej, chyba po prostu za bardzo się nakręciłam.
Jeszcze raz pięknie dziękuję za pomoc!
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości