Jak brać tabletki :)
#1
Thumbs Up 
Właśnie nadziałam się na artykuł w którym piszą, że jacyś tam doktorzy z Nowego Jorku dowiedli, że można skrócić przerwę podczas brania tabletek do 4 dni lub nie robić jej wcale 

"Według najnowszych zaleceń nie musisz robić 7-dniowej przerwy w braniu tabletek antykoncepcyjnych – nie przynosi to żadnych korzyści zdrowotnych "

I tak się właśnie zastanawiam jak to jest u was i co na temat temat myślicie  bezradny

"W krajowym badaniu przeprowadzonym przez American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) dowiedziono, że hamowanie miesiączki jest bezpieczne dla kobiet"


"Głównym efektem ubocznym długiego, nieprzerwanego stosowania antykoncepcji hormonalnej jest możliwość wystąpienia niespodziewanego krwawienia śródcyklicznego. Inne potencjalne problemy mogą się różnić w zależności od historii medycznej pacjentki, wieku i ogólnego stanu zdrowia kobiety"

"FSRH sugeruje skrócenie przerwy (do 4 dni) lub jej brak podczas przyjmowania złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Nieprzerwane dostarczanie substancji aktywnej doprowadza do uniknięcia krwawienia, a także bolesnych skurczów i innych nieprzyjemnych objawów związanych z menstruacją. Według nowych zaleceń już podczas pierwszej konsultacji ze specjalistą, zamiast trzymiesięcznej porcji leków, może on przepisać roczny zapas leku"
Odpowiedz
#2
Hej, ale to żadna nowość. Można brać tabletki anty camy czas, bez przerw, jeśli nie chce się mieć tego pseudo okresu. Czasem występują plamienia, czasem nie.
Odpowiedz
#3
Powiem szczerze, że tabletki biorę poraz drugi w życiu i nie miałam pojęcia, ginekolog za pierwszym razem mało mi powiedział na ten temat niestety, a teraz czytam i działam "na własną reke"
Mogę brać ciągiem non stop, czy jednak robić sobie raz na 3 miesiace tydzień przerwy ?
Bo wygodniej i jakoś w głowie bezpieczniej bedzie jak obejdzie się bez tego całego 7dniowego postu.
Odpowiedz
#4
Jadzia- jak bierzesz anty tabletki to wiadomo, że zalecana jest przerwa z odstawiania, jednak jak polecisz dwa czy trzy opakowania ciągiem to się nic nie stanie . Ważne jest aby znać swój organizm.
Odpowiedz
#5
Hej, hej, to nie prawda, że ta przerwa jest zalecana. Przerwy zostały wymyślone bo wiele osób psychicznie nie znosi tego braku okresu, więc krwawienie z odstawienia ma dawać im spokój. Ale nie ma żadnego medycznego, hormonalnego uzasadnienia dla przerw. Można brać ciurkiem. Można robić przerwy co kwartał. Co sobie życzysz.
Odpowiedz
#6
No to lece nieprzerwalnie:) myślę że okres co 3 miesiące mi wystarczy.
Odkąd biorę tabletki (może nie dzień w dzien) a dziś zaczelam kolejne opakowanie mam tkliwe piersi.
Przez myśl mi przeszło że moja abo nie wyszła ale jest to niemożliwością, bo dwa tygodnie po niej test wyszedł negatywny. (A wiem że antykoncepcja nie wpływa na wynik testu) Czy to skutek uboczny póki organizm się nie przyzwyczai ? Wcześniej nie miałam takich dolegliwości
Nie mam wyczuwalnych żadnych zgrubień, po prostu zrobiły się tkliwe
Czy jak boli to rośnie i jestem ta szczesciara, której biust powiekszy się przy tabletkach anty ? Hahah
Odpowiedz
#7
Osoby różnie reagują na antykoncepcję hormonalną. Ja zawsze miałam tkliwe powiększony piersi i zerowe libido, więc odpuściłam tę formę anty.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości