Jak poznać, że aborcja się udała?

Wykonałaś ją w domu, nic nikomu nie mówiąc i nie wiesz, czy wszystko poszło dobrze?

Oto parę symptomów, które mogą wyjaśnić twoje wątpliwości:

1. Krwawienie nie może się zatrzymać (może chwilowo), powinno trwać kilka dni – zbliżony czas trwania do twojego normalnego okresu, intensywniejsze niż twój normalny okres

2. Muszą lecieć skrzepy krwi – macica jest obłożona nabłonkiem, który musi się złuszczyć – być wydalony. Nie ma innej możliwości, niż w postaci skrzepów krwi. Im więcej tym lepiej.

3. Na drugi dzień kawa smakuje jak kawa 🙂

4. Temperatura ciała spada do wartości 36,6 C

5. Możesz obserwować u siebie siarę sączącą się z piersi

6. Piersi mogą być twarde – organizm „widzi” poronienie jak poród i dlatego na drugi dzień możecie mieć „wyrzut” pokarmu. Może się sączyć albo piersi mogą być mega twarde. Ten efekt mija samoczynnie po kilku dniach.

7. Najlepszym dowodem na brak ciąży jest pomiar we krwi betaHCG (wykonuje je każde laboratorium analityczne). Pomiar należy wykonać dwa razy w odstępie dwu dniowym (na przykład jeden w poniedziałek, kolejny pomiar w środę). Jeśli drugi wynik będzie mniejszy od pierwszego to aborcja się udała. Jeśli będzie odwrotnie – to może to być dowodem nieudanej aborcji i albo trzeba wziąć leki jeszcze raz albo zmierzyć betaHCG.

8. Jeśli po przeprowadzonej aborcji zauważysz u siebie podwyższoną temperaturę (więcej niż 37,3), pomimo mijających dni ból w podbrzuszu się nasila i musisz brać tabletki przeciwbólowe, zapach wydzieliny z pochwy jest inny niż podczas normalnego okresu, nie zastanawiaj się sama, co się dzieje. Idź na kontrolę lekarską lub dzwoń do nas.

 

 

5 thoughts on “Jak poznać, że aborcja się udała?

  1. Przeprowadziłam aborcję, dużo krwi i skrzepow, trwało to może z 3h, jednak na drugi dzień zero krwawienia, nie plamilam nawet. Dziś mija 3 dzień i mam lekkie krwawienie. Czy możliwe że się nie udało?

    • Witaj. Czym przeprowadziłas aborcję? Samym misoprostolem czy oryginalnym zestawem od organizacji? Który to był tydzień licząc od dnia ostatniej miesiączki?

  2. Witam zarzylam misoprostol i mifepristone wczoraj miałam lekkie krwawienie dziś krwawie ale zero skrzepow czy aborcja się udała dodam że mam cały czas lekkie skurcze

  3. Przeprowadziłam wczoraj aborcje i nie mam ani krwawienia ani skurczy, jedynie strasznie boli mnie w podbrzuszu co się stało? Pomocy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.