Bardzo ważne
#1
Od końca października wszystkie przesyłki zawierające zestawy leków służących do wykonania aborcji farmakologicznej, jak i tabletki antykoncepcji awaryjnej, wysyłane przez organizacje pomagające kobietom w naszym kraju, nie zostały dostarczone osobom, które ich potrzebują. Osoby te zostają bez informacji, gdzie znajdują się ich przesyłki. Poczta Polska (WER Warszawa) z niewiadomego powodu nie rejestruje ich na terenie kraju. Tym samym nie jest rozpoczynane postępowanie administracyjne związane z odrzuceniem przesyłki lub jej przesłaniem dalej do adresata. Przesyłki są zatem przetrzymywane w sortowni wbrew obowiązującym procedurom.

Takie działanie jest niezgodne z prawem. Przeprowadzenie aborcji w domu za pomocą tabletek poronnych jest legalne. Światowa Organizacja Zdrowia w swoich publikacjach (na stronie internetowej) bardzo jasno określa dawkowanie tych leków, aby przebieg aborcji farmakologicznej był możliwy w domu i bezpieczny dla życia i zdrowia kobiety.
Posiadanie na własny użytek sprowadzonych z zagranicy środków służących aborcji farmakologicznej również jest legalne. Leki Mifepriston i Misoprostol nie są wymienione na liście leków zabronionych w procedurze importu. Misoprostol jest dodatkowo lekiem zarejestrowanym w Polsce a jego zastosowanie jest powszechnie w szpitalach do terminacji ciąż martwych i leczenia niecałkowitych poronień.

Działania blokujące przekazywanie przesyłek zawierających Mifepriston i Misoprostol osobom, które ich potrzebują, jest nieuprawnionym ingerowaniem w osobiste decyzje życiowe.
Bezprawne zaprzestanie rejestracji przesyłek zbiegło się z informacją o wytycznych dla prokuratorów sugerowanych przez organizację Ordo Iuris i dotyczących wyciągania konsekwencji prawnych w stosunku do osób informujących oraz pomagających w wykonaniu aborcji poza Polską. Propozycje te są sprzeczne z prawami człowieka. W naszej opinii sprawy zatrzymania przesyłek oraz kolejna próba upolitycznienia aborcji są ściśle ze sobą powiązane.
Zwracamy się do wszystkich osób, które chcą i mogą nam pomóc w nagłośnieniu tej sprawy. Nie możemy pozwolić na to, aby urzędnicy i urzędniczki, celnicy i celniczki, oraz osoby z takich organizacji, jak Ordo Iuris działały poza obowiązującym prawem i skazywały osoby mieszkające w Polsce na drogie i ryzykowne podziemie aborcyjne. Osoba zdecydowana na aborcję przerwie ciążę, niezależnie od funkcjonującego prawa, czy dostępności przesyłek z lekami poronnymi. Bezprawne zatrzymywanie przesyłek jest narażeniem tych osób na niebezpieczeństwo. Jest zamachem na wolność nas wszystkich.
Aktywistki, aktywiści, dziennikarki, dziennikarze, polityczki, politycy, oraz wy, wszystkie osoby, które jesteście za prawem do wyboru - nie pozwólmy na ograniczanie nam swobody osobistej! W tym momencie kilkaset osób oczekuje na zestawy leków poronnych i nie wie czy w ogóle je otrzyma. Solidarność z tymi osobami to nasza siła!
Udostępniajmy to oświadczenie, by wspólnie zatrzymać samowolkę urzędniczą wymierzoną przeciwko osobom w niechcianych ciążach. Pomóżcie nam zmusić Pocztę Polską do wydania stanowiska w tej sprawie.


Takie oświadczenie pojawiło sie w tym tygodniu na naszej stronie Fb.
Sytuacja jest krytyczna ponieważ przesyłki w ilościach śladowych docierają do Polski.

zaangażowaliśmy wiele organizacji aby nam pomogły dowiedzieć się jaki jest problem i co mozemy zrobić aby z tym powalczyć.
Do was zwracamy się z pytaniem, czy zgodzicie się udostępnić nam swoje nr przesyłek aby grupowo zwrócić się z pytaniem co się z nimi dzieje?
Również Wysokie Obcasy szukają kobiet, które chciałyby opowiedzieć o swojej obecnej sytuacji. z zachowaniem anonimowości.
prosimy piszcie co o  tym myslicie.
Obserwujcie naszego fb https://www.facebook.com/kobiety.wsieci/
tak najnowsze wieści będziemy umieszczać
Nie chcemy dyskuzji ideologicznych, rozmów czy postępujemy słusznie czy nie, oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2
Odpowiedz
#2
A nie można wziąć od wow i WHW tych numerow?jak chcecie mogę podać. A do wysokich obcasów nie pójdę,bo mi to akurat obojętnie kiedy dojdzie zestaw, raczej mało zajmująca historia ;)
Odpowiedz
#3
:D chętnie wezmę

nie mogą nam ich udostępnić bo tak jak i my nie udostępniamy nikomu danych naszych użytkowników
musimy je zdobyć same
Nie chcemy dyskuzji ideologicznych, rozmów czy postępujemy słusznie czy nie, oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2
Odpowiedz
#4
Bardziej mi chodziło o to że oni jako nadawcy mogą sami o te nr zapytać,wtedy nikomu nie udostępniają informacji
Odpowiedz
#5
Słuchajcie, a wiadomo, ze to sprawka poczty, a nie urzedu celnego? Tak mnie to zastanowilo, gdyz wczoraj przez pomyłke dostalam z pp smsa informujacego o nadaniu przesylki do mnie z linkiem do sledzenia. Przez pomylke, bo nic nie zamawialam. Paczka zostala nadana w Ostrowie Wlkp. wczoraj. Mieszkam pod Warszawą, wiec przeszla przez WER Warszawa i dzis juz zostala dostarczona, oczywiscie nie do mnie. Zapewne ktos sie pomylil z nr tel. No i czemu paczka jednak tak szybko przeszla przez wer, skoro twierdza, ze maja opoznienia.
Odpowiedz
#6
To dotyczy paczek z zagranicy, a twoja była krajowa
Jesteś przeciwnikiem aborcji ?? To jej sobie nie rób i daj spokój tym, którzy jej pragną :)
Odpowiedz
#7
po przylocie do Polski przesyłka musi najpierw zostać zarejestrowana w WER Żeby mogła przejść przez kontrolę celną. Tymczasem te paczki mają ostatni status "wylot z Mumbaju" i tyle. Nikt w Warszawie nie wprowadza ich do systemu
Jesteś przeciwnikiem aborcji ?? To jej sobie nie rób i daj spokój tym, którzy jej pragną :)
Odpowiedz
#8
Ale napisała że nic niezamawiala więc raczej to urząd celny trzyma przesyłki.
Odpowiedz
#9
Akra napisała o przesyłce krajowej, a tu mówimy o przesyłkach zagranicznych. Nie widzę związku ? WER może nie mieć problemu z przesyłkami krajowymi i jednocześnie mieć problem z zagranicznymi.
Jesteś przeciwnikiem aborcji ?? To jej sobie nie rób i daj spokój tym, którzy jej pragną :)
Odpowiedz
#10
A ok.tylko skoro dziewczyny i ja niemamy to co będzie mamy czekać a jak nadane po raz kolejny też nie dojdą ja straciłam już cierpliwość trzeba szukać innego kataktu może znacie jakiś w naszym kraju.Bo w moim rejonie to marne szanse każdy milczy.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości