Czym jest gender
#11
posłuchajcie, to naprawde sedno gender
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/gender-czyli-co,110572.html#forum
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#12
wklejam artykuł z ostatniej Polityki o gender.
Prosze sobie na dysk przekopiowac, bo nie można upubliczniać tych treści, chodzi o prawa wydawcy. Za jakiś czas usunę to stąd, może i jutro.


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#13
ja jeśli chodzi o cały ten gender to mam bardzo dużo do powiedzenia na własnym przykładzie...zawsze czułam się tak jakby zmuszona do przejmowania typowo dziewczęcego zachowania, ubioru itp. a tymczasem naturę mam dość dwoistą jeśli chodzi o płec, nie lubię wielu typowych dla kobiet rzeczy, czasem zakładam męskie stroje, charakter troszkę męski, podobają mi się i kobiety i mężczyźni a juz nie wspomne jak w przedkszolu budzilo szok to ze wolę się bawić z chłopakami grając w piłke niz z dziewczynami lalkami, narzucanie dzieciom płci i zachowan z nimi związanych uważam za poniekąd krzywdzące na własnym przykładzie - często czułam się odrzucona i słyszałam nawet w rodzinie teksty typu "Ty jesteś jakaś inna", "chłopczura"; "pewnie z niej lesba wyrośnie" to jest krzywdzące dla dzieci
Odpowiedz
#14
kampa powinna wypaść z publicznego życia na ten swój krzywy r...

http://www.tvn24.pl/chamstwo-czy-ironia-dyskusja-o-liscie-w-obronie-gender,387416,s.html

co za wstrętna osoba, krzykiem wszystko załatwić się nie da
cala sprawa to jak krucjata, przeciw wyimaginowanemu wrogowi, kobieta naprawdę się nakręciła na cos co nie istnieje, jak polowanie na czarownice
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#15
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,15268601,Pamiatka_z_koledy__Plyta_z_wykladem_ks__Oko.html#MT

czy Wam tez tytuł tego pisma kojarzy sie z czymś śmierdzącym :rotfl: schit = shit ubaw
Odpowiedz
#16
Matko ja tej baby tez nie trawię, ona jest straszna. Dla niej to chyba najlepszy byłby powrót do średniowiecza i palenie ludzi na stosach za inne poglądy. Krzykiem, krzykiem i krzykiem jak ja takich ludzi nie trawię, a ten facio fajny i dobrze jej mówił, buraczana baba zly

Anonimowa miałam i mam tak samo. Zawsze czułam się obupłciowa i często spotykałam się z tego powodu z niezrozumieniem niestety :(
że chłopczyca, że babochłop, że kobiecie nie przystoi, że puszczalska...no tak bo facet to się bawi a kobieta to od razu puszczalska jak lubi seks i nie czeka z tym do 3 miesięcy znajomości :(
Odpowiedz
#17
wrannasz.... shit jak złoto :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#18
Regularnie ze stron BBC uczę się angielskiego, tzn. przynajmniej raz w tyg czytam dział "6 minut English", słucham czytanki i ją przesłuchuję. Mam też system ściągania tego w mp3 i słuchania w kółko jak jadę tramwajem, robię coś automatycznego w pracy, sprzątam, gotuję. Podobno się koduje. Coś w tym jest, bo potem jak mówię po angielsku to słowa same skądś napływają i się dziwuję.

Ale nie o tym, choć pośrednio.

Na Dzień Kobiet poszło specjalne wydanie tej serii "100 Women", o konferencji kobiet z różnych stron świata, które dzięki j. angielskiemu odniosły jakiś sukces.

http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/general/sixminute/2014/03/140307_6min_100_women_special.shtml

I w tej czytance było o gender, o Światowym Forum Ekonomicznym, które gromadzi dane na temat gender w różnych krajach.
Niby błaha sprawa, taka czytanka, ale jakże ważna. Pokazuje, że, jak ja to lubię powtarzać, w cywilizowanych krajach jest to temat powszechny i oczywisty, że tam nikt nie ma pytań i wątpliwości o tą sprawę, że gender to cytuję:

Gender – that's male and female : Gender - to płeć żeńska lub męska.

They came up with a list of countries that offer better equal opportunities in key areas such as health, education, employment and politics. : Oni (to Forum) przygotowało listę państw które oferują lepsze równościowe możliwości w kluczowych dziedzinach takich jak: opieka zdrowotna, edukacja, zatrudnienie i polityka.

Equal opportunities – the right to be treated without discrimination : Równość szans (polityka równych szans) - prawo do traktowania (tu chodzi o nas lub drugiego człowieka) bez dyskryminacji.

Dalej jest pytanie jak zawsze w 6 min Eng:

Which of these countries is best for women? Is it: - które z tych państw są najlepsze (pod tym względem) dla kobiet:

a) Sweden - Szwecja
b) Iceland - Islandia
c) Denmark - Dania

No i czekam na odpowiedź :)

Niestety, o Polsce w artykule nic nie ma dobani

Niedawno była też czytanka o tym, jaki obcy język którego się używa w Wielkiej Brytanii jest najczęściej używany? No więc? To łatwe, ale jednak zaskakujące i na pewno ma to związek z equal opportunities w kraju, którego ten język ojczysty dotyczy.
Odpowiedz
#19
Gdzies mi się obilo o uszy ( oczy?) Ze to Dania:)

Ranyy...jak ja bym chciala mieszkać w takim cywilizowanym kraju:(eh
Ja nie pragne wiele. Nie chce zeby mi co kolwiek dawali. Na dzień dzisiejszy marzy mi sie tylko miejsce w zlobku i przedszkolu...
Odpowiedz
#20
Odpowiedź Reni na pierwsze pytanie znamy.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś inne sugestie?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości