Uchodźcy, kobiety z dziećmi i ....islam
#11
Cześć dziewczyny ważne by określić że to uchodźcy ekonomiczni przykro mi że są w takim położeniu jednak nasz kraj nie jest gotowy by pomóc Polakom a co dopiero uchodźcom nie stać nas na to
Odpowiedz
#12
Powinno się im stworzyć azyl na terytorium ich państw. To zbyt poważna decyzja, aby przyjmować ich do krajów podobnych do naszego, gdzie niemalże wszyscy są katolikami :-/ Roznica kulturowa jest tak ogromna jak wielki kanion. Z tego nic dobrego nie wyniknie.
Przypuszczam że będzie ok, do póki się nie zadomowią - jak pisze isaf.
Odpowiedz
#13
Zwroccie uwagę na to, że każdy mężczyzna z tych 70% będzie mógł wg prawa sprowadzić do siebie rodzinę.
Odpowiedz
#14
Jeszcze lepiej :-/
Odpowiedz
#15
Azyl na ich terytorium tak. Było już kiedyś coś takiego, srebrenica się zwało.
Czegoś takiego nie da się niestety zrobić. To wielki test dla nowoczesnej, wielokulturowej i tolerancyjnej Europy. Ciekawa jestem co z tego wyniknie.
Odpowiedz
#16
Ja pominę fakt, że nasz kraj jest zbyt ubogi i zbyt nietolerancyjny na przyjmowanie takich ludzi.
Ja podchodzę do tego wszystkiego z rezerwą i tak jak Matka mam mieszane uczucia.
Z jednej strony żal ludzi, ale z drugiej zastanawia mnie dlaczego nagle teraz taka fala uchodźców.
Woja w Syrii trwa od 2011, skąd nagle teraz ich tyle ruszyło dalej niż do Grecji czy Turcji?
Gdzieś słyszałam, że to pewna forma przejęcia kraju przez zasiedlenie dużą ilością danej populacji. Ile w tym prawdy?
Do tego obserwując media czasami mam wrażenie, że jesteśmy specjalnie sterowani na współczucie stąd matki z dziećmi przed kamerami....a większość uchodźców to mężczyźni.
Nie mówię, że to nie są ludzie i pomoc im jest niepotrzebna.
Uważam, że to jak najbardziej są ludzie, tylko jacy? Jak wiemy potrafią oni być bardzo różni.
Odpowiedz
#17
Na szczescie wyglada na to, ze nie bardzo im sie u nas podoba

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019407,title,Uchodzcy-ktorych-przyjeli-Polacy-uciekli-za-granice-To-juz-kilkanascie-syryjskich-rodzin,wid,17838111,wiadomosc.html?ticaid=115911

Szkoda :p ja tam bym wziela mieszkanie, jakby mi dali :D
Odpowiedz
#18
"Wydawało się, że dobrze się u nas czują, sami zresztą tak mówili, a tu wielkie zaskoczenie, kiedy zastaliśmy puste mieszkanie nawet bez listu pożegnalnego".
tak szanują pomoc?!
dla młodych polskich rodzin brak mieszkań. Młodzi ludzie po studiach nie maja pracy! A oni tym gardzą? 

ja tam popieram słowa premier Australii Julian Gillard , może nie jetem poprawna politycznie?!
ale wiem jedno: burka nie pasuje mi do koloru oczu :p
Nie wyrażam zgody na kopiowanie i wykorzystywanie na innych serwisach lub stronach internetowych zdjęć i treści mojego autorstwa. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U.Nr 24,poz.83).
Odpowiedz
#19
Oooo tak! Pani premier pięknie powiedziała, bez ogródek, bez jakichś zaciemnień politycznych-po prostu kawa na ławę.
Odpowiedz
#20
A co powiedziała pani premier w tej sprawie?
Nie jestem zorientowana.
Im mniej telewizji tym lepiej dla mojej psychiki :lol:
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości