Antykoncepcja dla 'zbyt płodnych' :/
#51
(20-04-2023, 17:05)o_lisek napisał(a): Anno, ale jakie za późno. To dla Ciebie ciąża jest jakimś dramatem, tragedią i końcem świata. Wyobraź sobie że można nie stosować antykoncepcji, nie przejmować się ciążą i robić aborcje.
Odpuść sobie ten moralizatorski ton, bo to że Tobie działa wkładka, a Twojej córce pigułki, nie oznacza że potrzebujemy Twojego pouczania i dobrych rad. Wiele z nas nie stosuje hormonalnych środków antykoncepcyjnych, bo nie może albo nie chce. Oraz niejedna z nas wpadła mimo ich stosowania.
A, i może 30 lat temu myślano że petting prowadzi do ciąży. Dziś już wiemy że nie, bo środowisko tlenowe jest skrajnie nieprzyjazne dla spermy.
Odpowiedz
#52
Proszę korzystaj z Szybka odpowiedź lub Nowa Odpowiedź.
Bo tylko cytujesz wypowiedzi
Odpowiedz
#53
W Twoim kraju i w twoim kraju ? czego ty chcesz nas edukować ze swojego kraju ? przecież nie żyjemy w ciemnogrodzie,  wiemy co to antykoncepcja nie musisz nam  pokazywać palcem :) Czytam i myślę, że przybyłaś  z kosmosu  a żeby nas uświadamiać ale po co ? bzykam się bez zabezpieczenia i wiem czy to grozi koniec kropka.

I po jakiego grzyba mamy kogoś uświadamiać, każdy na swój rozum większość dziewczyny/ kobiet które tu trafia to nie Maryję dziewicę tylko aktywne seksualnie osoby. Co mamy im olej do głowy lać?

Chyba od takiego uświadamiania jest inne forum i zbawiania ludzi  glupek
Odpowiedz
#54
Nie moralizuję, od tego jestem lata świetlne oddalona. Oraz nie potępiam. Gdybym w ciągu ostatnich 20 lat zaszła w ciążę, usunęłabym. I zdaję sobie sprawę, że nie ma antykoncepcji stuprocentowo działającej. Mimo tego uważam, że są metody niemal bezbłędne oraz takie nie funkcjonujące wcale. Dlaczego nikt nie nie próbuje Polek uświadamiać? Nie potrzebuję odwoływać się do badań naukowych dotyczących pettingu czy stosunku przerywanego, wystarczyło mi przeczytać kilka wątków. Nigdy we mnie nie doszedł i mam troje dzieci? 30 sekund bez wytrysku i w ciąży, do tego nie pierwszy raz? A do tego się dziwią, że to może skończyć się zajściem? Kalendarzyk mnie zawiódł? Dziewczyny na litość boską czy nie uważacie, że lepiej zapobiegać niż leczyć? Trafiłam na to forum z tt, a mój mąż od razu powiedział: po co się mieszasz? Nikt tego nie doceni. Nie pisz, bo zakrzyczą. Przecież to TEN kraj. A jak coś się nie spodoba to zbanują. Polakiem na szczęście nie jest. Co wam to mówi?
Odpowiedz
#55
Mówi nam to tyle, że do końca ogarniasz cel forum :)

Editv: "nie do końca" miało być oczywiście
Odpowiedz
#56
Musisz zgłosić petycje o to żeby wychowanie do życia w rodzine było OBOWIĄZKOWE a nie dla chętnych, masz szanse możesz to zmienić . Papier cierpliwy jest :)
Odpowiedz
#57
A propos wypowiedzi Kredki, bo cytować nie wolno, powiem jedno. Skoro się "bzykacie" bez zabezpieczenia i wiecie czym to grozi, oraz nie stosujecie niemal niezawodnej antykoncepcji, a zamiast tego jest petting, stosunek przerywany, kalendarzyk oraz badanie śluzu to w pełni zasługujecie na zakaz aborcji. Bo to nie jest metoda regulacji poczęć, a wyjście awaryjne. Strasznie się zrobiło w waszym państwie. Do tej pory wspierałam oraz popierałam marsze kobiet a także wolność wyboru. Niestety przy takim podejściu oraz poziomie edukacji zaczęłam się zastanawiać czy wy w ogóle macie rację? I zrozumiałam cały ten hejt, płynący że wszystkich stron. Ogromnie przykre, nie zamierzam już "zaśmiecać" tego forum. Mam tylko nadzieję, że zostawicie moje posty, a nuż ktoś się zreflektuje.
Odpowiedz
#58
Nie bardzo wiem dlaczego miałabyś oceniać kogokolwiek czy zasługuje czy nie na aborcję? W ogóle skąd taki pomysł?
Nie sądzę aby ktokolwiek usunął Twoje posty
Pycha i głupota i potrzeba oceniania innych jest obecna w społeczeństwie, nikt z tego powodu nie będzie odbierał Tobie prawa do wypowiedz, twierdząc, że na nie nie zasługujesz.
Odpowiedz
#59
Wow, ale pokaż mi serio wątek gdzie osoba napisała coś takiego, że zaszła niemal jak niepokalana dziewica.
W którym momencie uznałaś że jesteś oświecona? Jaki TEN kraj?
Fajnie że żyjesz sobie w cywilizacji, ale nasz problem z antykoncepcją nie wynika z głupoty tylko z braku dostępu. Ginekolodzy wkładek nie chcą zakładać, albo każą sobie sowicie za to płacić. Do tego nie chcą zakładać wkładek nieródkom, zmuszają do miliona badań, odradzają, wciskają kit. Mam ponad 40 lat, naużerałam się w życiu z ginekologami.
Czym Cię mamy zakrzyczeć? To Ty zachowujesz się protekcjonalnie i stygmatyzująco.
Tak, część z nas pieprzy się radośnie bez zabezpieczenia, bo nie gloryfikujemy niewpadania, mamy gdzieś ten fetysz, nie uważamy że postkoncepcja jest gorsza niż anty. Puszczamy się kiedy chcemy i nie mów nam jak żyć. Żyj i daj żyć innym.
Odpowiedz
#60
Słuchaj nie jestem gówniara która dopiero zaczyna życie seksualne. Wiem jak się zabezpieczać i wiem też co zrobić gdy się chce mieć dziecko.
Mam córkę która była planowana, a że później zabezpieczenie zawiodło i zaliczyłam wpadke z wkładką to tak się czasem zdarza. Nawet lekarz był zaskoczony że tak się stało. A żeby było zabawnie to zaszłam jeszcze na dzień przed okresem.

A tak już całkiem prywatnie to nie wyobrażam sobie żeby moja córka w wieku 13 lat uprawiała seks. Możecie stwierdzić że jestem staroświecka ale uważam że to za wcześnie.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości