Jak wkładka ? Doradźcie z własnego doświadczenia
#1
Hejka,Dziewczyny
Będę zakładała spiralkę,ale kompletnie nie wiem jaką. Czy tą miedzianą czy te lepsze jak Mirena czy Kyleena .  
Może doradzicie z własnego doświadczenia?
Odpowiedz
#2
Mirena miałam wypadła, znalałam ją w wannie :) hahaha polecam :)
Odpowiedz
#3
(19-01-2023, 19:05)mela99 napisał(a): Hejka,Dziewczyny
Będę zakładała spiralkę,ale kompletnie nie wiem jaką. Czy tą miedzianą czy te lepsze jak Mirena czy Kyleena .  
Może doradzicie z własnego doświadczenia?
słyszałam o jakiejś niemieckiej tylko cena 1300
Odpowiedz
#4
Miedziana jest bez hormonów to ten plus.
Ale możesz np mieć bardzo obfite okresy.
Ja miałam w sumie trzy miedziane, i ta trzecia zawiodła po ok 2,5 roku od założenia.
U mnie miesiączki były ok, tylko że trwały ok 8 dni.
Teraz po wpadce mam już od ponad dwóch lat wkładkę levosert. Jestem zadowolona. Przez pierwsze trzy miesiące miałam plamienie a teraz totalny luz. Zero krwawienia
Odpowiedz
#5
Hej, mirena czy kyleena nie są lepsze tylko inne. Zależy czy wolisz bez hormonów, czy z progesteronem. Jeśli nie rodziłaś to poleca się jedną z mniejszych wkładek, chociaż te różnice są minimalne.
Nie wiem co to za wkładka za 1300, ale nie sądzę by było warto tyle płacić.
Odpowiedz
#6
Tylko Mirena. Skuteczność przy regularnym, kontrolnym USG bliska sterylizacji
Odpowiedz
#7
Lisek jeśli rodziłam to poleca się jaka ? Moj ginekolog zaproponował mi kylena. Chciałabym wkładkę ktora nie ryje głowy jak tabletki i czy ktoś coś poleci?
Odpowiedz
#8
Hej, skoro tabletki ryły Ci banię to kyleena też może, bo to jest wkładka hormonalna, syntetycznym progesteronem, więc ma w zasadzie wszystkie wady antykoncepcji hormonalnej. Jeśli chciałabyś spróbować to najpierw polecałabym pobrać pigułki jednoskładnikowe, bo będą podobne do tej wkładki zobaczyć czy może jakimś cudem będzie Ci na nich spoko. Ale nie liczyłabym na to. Raczej żadna metoda hormonalna nie będzie Ci pasować. Wtedy możesz wkładkę miedzianą założyć. Dużo tańsze są. Wadą jest że z wkładką miesiączka bywa dłuższa, bardziej bolesna, silniejsza, ale nie zawsze tak jest. Z wkładką hormonalną miesiączka raczej zanika.
Odpowiedz
#9
Ja miałam wcześniej wkładki miedziane, nie miałam żadnych dolegliwości. Okres nie był bardziej intensywny ale dłużej trwał. Infekcji również nie miałam.
Wszystko zależy od organizmu.
Obecnie mam hormonalna levosert. Też jest ok
Odpowiedz
#10
Levosert a kylena to jakaś różnica między nimi jest ?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości