Pomocy Pilne
#11
Pamiętam że kiedyś robiła pokazuje mi kiedy mam duże lub niskie szansę na zajście w ciążę plus pokazuje dzień cyklu. Kiedyś chyba miałam tam więcej opcji ale potem po jakiejś aktualizacji plus zmiana telefonu coś mi pouciekało. Na ten okres najbliższy pokazuje mi niską szansę na zajście w ciążę więc jak ktoś się bawi w metody kalendarzykowe i na tej podstawie się "zabezpiecza" to spoko. Ja w to nie wierzę. Wolę dla bezpieczeństwa wziąć tą tabletkę i mieć pewność że ta jednorazowa sytuacja się rozwiąże ?
Odpowiedz
#12
Jak myślisz (przeglądam forum i widzę że masz dużą wiedzę)- w moim przypadku będzie to duża skuteczność? Jeśli zażyje tą tabletkę tak około 18.00? Boje się brać jej przed pracą żeby nie zadziały się jakieś nieporządnie rzeczy. Jutro będę ją odbierać z apteki po godzinie 8.00 rano. Na 11.00 mam do pracy. Czytałam że zdarzają się mdłości i wymioty. Nie mogę wziąć L4 ( bo dwóch pracowników już siedzi jeden ma koronkę drugi jest po operacji) nie mam jak się zwolnić do domu w razie jakby się coś działo. Trochę się boje.
Odpowiedz
#13
Każdy lek ma potencjalne skutki uboczne. Ale one są zwykle potencjalne.
Moim zdaniem u Ciebie ryzyka ciąży nie ma. Więc pewnie kilka godzin wtę czy wewtę nie zrobi różnicy. Elka ma działanie do 120 godzin nawet.
Odpowiedz
#14
No właśnie wolałam dostać Elke bo bałam się że zanim ją zorganizuje to na tą drugą się nie załapię a tą można żarzyć do 5 dni. Ja dzisiaj o północy będę miała na szczęście i nieszczęście 24h. Czy tabletka działa szybko? No i zarezerwowałam odbiór w takiej to a takiej aptece najbliżej mojej okolicy (została im jedna sztuka) mam e receptę. Wystarczy że wejdę na maila i aptekarka zeskanuje sobie kod? Mogą mi odmówić sprzedaży tej tabletki? Napisałam w uwagach do apteki rezerwując Elkę na jutro po 8.00 rano że odbieram na to nazwisko o tej i o tej więc wiedzą że będę. Boje się że będę do 11.00 latała po mieście i prosiła się w aptece żeby ktoś mi sprzedał i się tylko niepotrzebne zestresuje.
Odpowiedz
#15
Elka jest lepsza w takiej sytuacji jak Twoja, jak jesteś po owulacji. To ma szansę zapobiec zapłodnieniu, choć ono jest mało prawdopodobne, bo owulację raczej miałaś kilka dni wcześniej. Ale oczywiście cykle nigdy nie są jak w zegarku, mogło się coś poprzesuwać. Od tego są te tabletki a jak zawodzi dzień po to zawsze można zrobić aborcję. Kolejny etap kontroli urodzeń. Już się nie nakręcaj bo naprawdę nie masz czym. Za tydzień możesz zrobić test I będziesz wiedziała na czym stoisz.
Odpowiedz
#16
Dodam jeszcze że zerknęłam na Flo. "Dużą szansę na zajście w ciążę miałam od 28 listopada do 4 grudnia (2 grudnia miałam największą szansę na zajście w ciążę) czyli półtora dnia potem czyli z 5 na 6 grudnia mieliśmy tą nieszczęsną wpadkę. Czy tabletka w takim razie zadziała? Bo jak rozumiem jestem już po owulacji od 14-17 grudnia powinnam mieć okres. I potem kolejne dni płodne wypadają mi od 25-31 grudnia. Ktoś podpowie czy jest sens brać Elkę? Czytałam tu na forum że wielu dziewczynom nie zadziałało i musiały potem wdrażać Plan B z Whw albo Wow.
Odpowiedz
#17
Okres ten który miałam w listopadzie miałam trochę wcześniej przez stres ale i przez to według Flo to i owu miałam wcześniej. No nie wiem czy nie ma czym mam już jedno dziecię z wpadki.
Odpowiedz
#18
Wszystko się może zdarzyć. Jeśli byłaś po owulacji to ryzyko zapłodnienia żadne, ale owulacja nie zawsze jest idealnie wg kalendarza.
Lepiej wziąć tabletkę niż nie, skoro masz dostęp. Ostatecznie aborcja też jest dostępna, więc zrób to co wydaje Ci się sensowniejsze.
Odpowiedz
#19
Na pewno wezmę tabletkę i napisze jutro jak to przebiegało oraz zrobię po prostu test. Myślę że za tydzień czyli w przyszły wtorek będzie ok? Czy z testem z apteki zaczekać dłużej bo nic nie wyjdzie?
Odpowiedz
#20
Testy są różne. Clearblue lub babycheck można zrobić wcześniej niż zwykłe z rossmanna po 10 zł. Ale beta hcg zawsze czulsza będzie.
https://www.doz.pl/apteka/p132946-Clearblue_test_ciazowy_ze_wskaznikiem_tygodnia_ciazy_1_szt.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości