Pomocy Pilne
#1
Exclamation 
Witam was dziewczyny mam pewien problem chce zamówić tabletki dzień po on line jednak wszędzie jest płatność przelewem/blikiem. Nie mam na ten moment takiej możliwości posiadam jedynie gotówkę. Stosunek miałam wczoraj ok.północy i mam obawy że mogę zajść w ciążę na test jest za wcześnie a ja nie chcę czekać tylko wolałabym prewencyjnie użyć antykoncepcji awaryjnej. Macie
jakieś pomysły jak to rozwiązać? Gdzie zapłacę gotówką za receptę/tabletkę?
Odpowiedz
#2
Możesz zadzwonić do swojego lekarza rodzinnego albo ginekologa z prośbą o receptę.
Możesz pójść do wpłatomatu i wpłacić gotówkę na konto.
Możesz napisać do kolektywu "dzień po" i wyślą Ci tabletkę za darmo.
Odpowiedz
#3
No właśnie już zamówiłam. Ellaone. Jutro rano mam odbiór bo zarezerwowałam odbiór w aptece (była ostatnia sztuka w mojej okolicy). Nie mam możliwości zarezerwować u mojego lekarza ponieważ jestem świeżo po przeprowadzce a poza tym on ma klauzule i by mi nie przypisał. W nowym mieście jeszcze się nie zarejestrowałam w przychodni i nawet nie wiem kto by mi tutaj wypisał receptę bo nikogo nie znam. Ale ważne że jutro o 8.00 mam odbiór. Sprawdzałam cenę ok.100zł? Czy się mylę? Czy mogę jutro przed pracą ją żarzyć? Będę wtedy jakieś 30h po stosunku. Czy lepiej poczekać do wieczora i żarzyć ją w domu? Jakich skutków mogę się spodziewać? Będę krwawić jak na okres przy typowo poronnych czy nie?
Odpowiedz
#4
Ja płaciłam kiedyś 140 za elkę. Nie wiem ile może kosztować u Ciebie.
Weź ją jak najszybciej. Nic się po niej nie dzieje, więc szkoda zwlekać. Nie ma też po niej żadnego plamienia czy krwawienia, ale na wszelki wypadek możesz założyć wkładkę, w ulotce pewnie jest opisane że zdarza się plamienie. Każdy ma inną wrażliwość na leki, więc nie obiecam Ci że nic Cię nie spotka, ale nie powinno.
W którym dniu cyklu miałaś ten ryzykowny stosunek? Był to stosunek waginalny z wtryskiem do środka? Możesz napisać więcej?
Odpowiedz
#5
Zawsze wszystko notuje w aplikacji z kalendarzykiem. Zaraz Ci wrzucę screen chociaż ostatni okres (ten z listopada) to nie jestem pewna czy dobrze zanotowałam bo zmieniałam telefon i zanim przerzuciłam apke Flobz danymi parę dni minęło. Ale na 90% to jest prawidłowa data. Okresy mam regularne ten w listopadzie miałam szybciej niż zazwyczaj ale to przez stres. Moment zrobię screen i zaznaczę co jest co. W grudniu jeszcze nie miałam dopiero się spodziewam.
Odpowiedz
#6
Okres jak widzisz miałam w listopadzie teraz za tydzień mam w grudniu. Stosunek miałam wczoraj z niedzieli na poniedziałek przed północą w sumie więc to 19 dzień cyklu. Nie minęło 24h. Nie był to pełny wytrysk bo się przytomnie ocknęłam jakby w trakcie partner wczoraj mówił że zdążył na pewno ja już wpadłam w środku nocy w panikę. Dzisiaj gdy rozmawialiśmy mówił że nie jest już taki pewien. Więc wolę wziąć tą tabletkę niż się potem obudzić z ręką w nocniku i szukać kliniki za granicą na cito. Jutro o 8.00 mam odbiór tabletki będzie mniej więcej 32h po stosunku więc wydaje mi się że jeszcze w miarę w porę.
Odpowiedz
#7
Wysyłam screen z telefonu jeszcze raz bo nie pokazuje mi się w wątku.
Odpowiedz
#8
Załączniki się nie dodają. Jeśli miesiączki masz regularne to ryzyko ciąży jest znikome, ale możesz wziąć elkę.
Nie uzywaj proszę cytowania tylko przycisku "nowa odpwiedź".
Odpowiedz
#9
Dzięki za objaśnienie jestem nowa i nie bardzo wiem co do czego a więc tak ostatni okres miałam od 17-20 listopada (na 80% zanotowałam go dokładnie) w listopadzie przyszedł trochę szybciej ale miałam dużo stresów. Stosunek miałam z 5 na 6 grudnia to był 19 dzień cyklu (także nie minęło jeszcze 24h). Okres powinnam mieć według wyliczeń Flo od 14-17 grudnia. Czasami mam jeden dzień spóźnienia albo jeden dzień szybciej lub skraca mi się jeden dzień albo jeden dzień wydłuża. Jutro jeśli tabletkę wezmę po.8.00 rano minął mniej więcej 32h od stosunku.
Odpowiedz
#10
Ok. Tak jak napisałam wcześniej, moim zdaniem ryzyko ciąży jest praktycznie żadne. Cykle masz dość krótkie, więc owulacje raczej wcześniej niż około 19 dnia.
A Twoja apka nie robi predykcji owulacji na podstawie historii? Moja robi ;)
W każdym razie elkę możesz wziąć dla spokoju i jutro rano będzie absolutnie ok.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości