Tablety antykoncepcyjne Vines
#1
Hej dziewczyny, byłam wczoraj u ginekologa i przepisał mi tabletki anty Vines. Nie robił żadnych badań w sumie, aby je dobrać. Poczytałam trochę o nich i opinie są bardzo podzielone. Jeśli któraś z Was używała/ używa nadal te tabletki byłabym wdzięczna za każdą opinię o nich  :-)
Odpowiedz
#2
Hej, czytanie opinii o lekach nie ma sensu, bo jak zaczniesz je brać to albo będziesz w grupie spoko, albo nie spoko, tego się nie da ocenić na podstawie subiektywnych relacji innych osób. Szkoda że większości ginekologów nijak nie próbuje dobierać tabletek pod pacjentki, możesz szukać innego lekarza, albo eksperymentować z tymi pigułkami.
Brałaś kiedykolwiek antykoncepcję hormonalną? Jakie tabsy i jak się na nich czułaś?
To jest bardzo indywidualne, niektóre osoby wręcz nie są w stanie znaleźć dla siebie pigułek, a inne dobrze tolerują większość czy wręcz każde. Dobry gin albo endokrynolog jest potrzebny jeśli będziesz miała przygody.
Odpowiedz
#3
Właśnie to będą moje pierwsze tabletki anty, dlatego chciałam coś podpytać
Odpowiedz
#4
rozumiem. to przykro mi, ale ani Ty, ani my nie wywróżymy jak Ci będzie na pigułkach. niestety ginekolodzy też słabo się na tym znają, a nawet próby badania hormonów nie dają pewności, bo w każdym cyklu mogą występować zmiany i trudno o interpretację. jeśli chcesz spróbować tej formy antykoncepcji to musisz po prostu spróbować. zacząć brać i dać sobie z kwartał na obserwacje. może być tak, że będziesz się dziwnie czuła, jakaś obrzmiała w piersiach, w nogach, to może minie w ciągu 3 miesięcy, a może nie. nie dowiesz się jeśli nie spróbujesz.
z innych dobrych metod możesz rozważyć wkładkę domaciczną - z hormonami lub bez. są już na rynku wkładki dla nieródek, bo nie wiem czy rodziłaś to wspominam.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości