Tabletki antykoncepcyjne przed okresem
#1
Witam,

Tydzień temu przeprowadziłam akcje w 6 tyg, obecnie krwawie, wiem, że pierwszy okres pojawia się od 4-6 tyg, chciałabym zacząć stosować tabletki antykoncepcyjne, które mam już wykupione. Moje pytanie brzmi, czy mogę zacząć je stosować już teraz, przed okresem, choć w instrukcji jest, że należy je przyjąć w pierwszy dzień miesiączki. Chciałabym już teraz się zabezpieczyć, biorąc pod uwagę, że i tak pewnie przez pierwszych 7 dni, należy stosować dodatkowe zabezpieczenie. Czy któraś jest w stanie się wypowiedzieć odnośnie rozpoczęcia przyjmowania tabletek przed okresem?
Odpowiedz
#2
Cześć, antykoncepcję hormonalną zaleca się zaczynać wraz z nowym cyklem miesiączkowym (1dc) lub w ciągu pierwszych 5 dni od aborcji dlatego, żeby zmniejszyć ryzyko zajścia w ciążę. Jeśli zaczniesz brać pigułki w środku "cyklu" to poleca się stosowanie dodatkowej bariery dla pewności. W Twojej sytuacji pewnie to ryzyko jest minimalne, bo minął dopiero tydzień od akcji. Ale wiesz jak jest, nikt bez sprawdzenia nie da Ci 100% pewności, czy uda się w tym cyklu powstrzymać owulację.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości