Pierścień dopochwowy NUVARING- czy ktoś używał?????
#1
Dziewczyny mam nielada problem i chciałam się Was poradzić..
Dlatego pozwoliłam sobie załozyc nowy wątek.
Otóż mam problem ze znalezieniem odpowiedniego środka antykoncepcyjnego, a właściwie takiego, którego mogłabym w ogóle stosować.
Na tabletki antykoncepcyjne pozwolic sobie nie mogę. Zażywałam juz różne- microgynon, daylette i pare innych, ale po wszystkich wychodza mi plamy na twarzy.. Okropne, brązowe plamy z którymi ciężko sobie poradzić- tzw ostuda. W okresie zimy jest spokój, ale gdy przychodzi lato to zadne kremy z wysokim filtrem nie pomagają. :(
Wyglądam jak gniewosz plamisty :P.
Chciałam załozyc spirale, ale najpierw musiałam czekac na wygojenie blizny po cc, a później, gdy juz mogłam ją załozyć i poszłam do gina na badania to okazało sie, ze w bliźnie zrbiły mi sie guzy endometriozalne po cc i zamiast spirali poszłam na operację :/...
Teraz znów musze czekać co najmniej rok na wygojenie aktualnej blizny.
Moja lekarka rozkłada ręce.
Ostatnio zaproponowała mi krążek dopochwowy NUVARING, ale mam strasznie mieszane uczucia co do tego.
Opinie sa tez nienajlepsze..
Samo stosowanie, a raczej jego metoda jakos mnie do siebie nie przekonuje..
Czy któras z Was uzywała pierścienia?????
Albo ma jakis inny pomysł na mój problem??? :D
Odpowiedz
#2
ja stosowała ale krótkobo plamiłam mocno przy nich, zresztą jak po wszystkich innych hormonach, wię myślę że nie ma sensu bo to takie same hormony jak w tabletkach tylko inaczej podane tyle że najdroższe ze wszystkich !!!!

ale moja koleżanka ostatnio mówiła że dostała od lekarki swojej jaakieś naturalne hormony, tlko nie pamietam nazwy
COCO JAMBO I DO PRZODU ubaw
Odpowiedz
#3
Dziekuje Maskota za odpowiedź.. Jestem w punkcie wyjścia..
Muszę się chyba zdac na kalendarzyk :D:D:D:D
Odpowiedz
#4
Adekada, Maskota ma absolutnie rację, co do hormonów i działania. To tak jak tabletki, podobnie plastry. A co z zastrzykiem progesteronowym? pytałaś? albo tabletki jednoskładnikowe, te co przy karmieniu się podaje? Mają taką samą skuteczność jak dwuskładnikowe.
Zastrzyk przyjmuje się raz na 3 miechy (te co Greya czytały to wiedzą o co chodzi ;-)). Minus że się tyje, badania wskazują że ok 5 kg nawet na rok. Ale może wytrzymałabyś?
Zapytaj o to lekarki, czy na cerę też by tak źle wpłynęły?
Odpowiedz
#5
Juz chyba wole tycie niz te ohydne plamy...
Startuję z 55 kg to moge zaryzykowac :P
Nie wiem dlaczego moja lekarka nie wspomniała o tabsach jednoskładnikowych.
Może maja taki sam wpływ.... zapytam.
Ehhhhh.. żeby w 21 wieku miec problem z metoda antykoncepcyjną...
Ciekawe jak sobie radziły nasze babki... ;)
Odpowiedz
#6
Nie wiemy dlaczego lekarze nie stosują powszechnie tabletek jednoskładnikowych. Może dlatego, że są bardziej problematyczne, musisz brać o tej samej godzinie.

Nasze babki hahaha, no pewnie kalendarzyk, wstrzemięźliwość, seks kiedyś nie był dla przyjemności ale z obowiązku, tak sobie myślę. No i rodziło się więcej dzieci. Wiecej umierało też dzieci i kobiet. A po wojnie bodaj od 1950 r. aborcja była w Polsce powszechna i nikogo to nie dziwiło.
Odpowiedz
#7
Ja brałam tabsy jedno składnikowe. Cerazette. Takie samo gówno jak wszystko. Tyłam, rano źle się czułam. A popędu zero:/ Musiałam nawilżacze kupować żeby w ogóle móc się bzyknąć.
Odpowiedz
#8
tylko że te co się bierze przy karmieniu są badzo zawodne - znam kilkoro dzieci z jednoskładnikowych.
trzeba BARDZO dokładnie pilnować godziny wzięcia tabletki.
COCO JAMBO I DO PRZODU ubaw
Odpowiedz
#9
Dla tego odstawiłam je na rzecz prezerwatywy. Bo rzadko brałam je co do godziny i bałam się wpadki. SklerozaDodgy

Nieraz i po 12 godzinach sobie przypominałam:P Ale ze względu na brak libido ryzyka dużego nie było. Acha! I okresu nie było. Super sprawa.
Odpowiedz
#10
no nie wiem czy taka super co miesiąc test robić :P
COCO JAMBO I DO PRZODU ubaw
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości