Mięśniaki macicy, na dodatek starej ;) i dodatkowe zabezpieczenie.
#1
Szukam informacji jeszcze n/t mięśniaków i nic nie znalazłam, pokieruje mnie ktoś? Proszę.. 
Zapomniałam pytać podczas konsultacji whw. Na forum szukam, czytam i nie widzę nic. A to chyba nie taka zadka przypadłość. 
Generalnie chodzi o intensywność krwawienia i ewentualne oczyszczanie dodatkowe.. Czytałam kilka razy o pomysłach wzięcia dodatkowych tabletek "na oczyszczenie" i nikt nie protestował. No i zastanawiam się, czy to nie byłby dobry pomysł w tym przypadku.. 
I jeszcze zastanawiam się nad dodatkowym zabezpieczeniem. Moje miesiączki są bardzo krwawe, przez pierwsze dwa-trzy dni potrzebuję jednocześnie tampona i podpaski (możliwe chodzi o to że krwawię na raz dużo, nie cały czas tak samo) Widziałam wiele ostrzeżeń, żeby nie używać tamponów. A gdyby kubeczek menstruacyjny? Może któraś z Was próbowała, a jeżeli tak, którego dnia?
Odpowiedz
#2
Hej, myślę że warto to skonsultować z WHW lub dziewczynami z infolinii. Jeśli masz obfite krwawienia to możesz się spodziewać silniejszego też w trakcie aborcji. Szkoda by było jakbyś spanikowała albo musiała jechać do szpitala. Lepiej to skonsultować z osobami bardziej doświadczonymi.
Natomiast co do zabezpieczenia podczas aborcji. Zasadniczo chodzi o to żeby tego pierwszego głównego dnia pozwolić spontanicznie krwi wypływać, mieć możliwość obserwacji i tego co wypływa, i ilości. Dlatego pierwszego dnia odradza się tampony i kubeczek. Lepsze będą podpaski maxi czy nawet majtki poporodowe i podkłady na łóżko. Zresztą w trakcie głównego krwawienia możliwe że jak wiele z nas będziesz mieć biegunkę i dużo krwi wpłynie bezpośrednio do toalety. Ja jeszcze drugiego dnia siedzialam w domu i używałam podpaski, ale w kolejnych już tylko kubeczek nosiłam, jak przy zwykłej miesiączce.
Odpowiedz
#3
Dziękuję za inf o kubeczku! Właśnie tak sobie to w głowie układam i powinno być ok, a jednak szukam dodatkowych potwierdzen :)
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości