spirala dla nieródki
#51
kochana powiem ci tak moja gin. tez namawiała mnie na Mirenę ale ja na pewno się na nią nie zdecyduje po pierwsze tak jak piszesz cena a po drogie hormony działają na mnie strasznie i wiem że w spirali tez tak będzie...Dziewczyny o zwykłej wypowiadają się dobrze i do tego po czytałam trochę o niej i zostaje przy zwykłej...oczywiście decyzja należy do ciebie...

Ja w poniedziałek idę do gin. i będę rozmawiać o spirali umnie tez może być nie ciekawie bo mam mięśniaka:(
Odpowiedz
#52
Kanapa ja powiem tak , mam kolezanke która ma Mirene i sobie ja chwali i wywalila na nią 1200 razem ze znieczuleniem , działania hormonów nie odczuwa nawet sie odchudza z powodzeniem ale wybór należy do Ciebie
Odpowiedz
#53
super Kanapa, ze wszystko OK,a co do spirali - dziewczyny doświadczone na pewno Ci podpowiedzą - moja subiektywna :p opinia jest taka że lekarze lubią naciągać na drogie rzeczy - mimo że można mieć podobną jakość za mniej - a co w przypadku gdy Mirena jednak Ci nie podpasuje i źle będziesz się czuła ? 800 zł do kosza po miesiącu ?

na pewno musisz rozważyć wszystkie za i przeciw
Odpowiedz
#54
Skoro nie oddziałują te hormony to skąd gorszy nastrój po założeniu? Ja tam odczuwałam dodatkowo bóle głowy. Skąd? Myślę że to jednak wina tych hormonów. Poza tym możesz nie mieć miesiączek, albo dostawać skąpe od wielkiego dzwonu. Ciężko mi osobiście byłoby się przyzwyczaić do braku @. Poza tym jak wiemy nie ma 100% gwarancji, ze w ciążę nie zajdziesz i wtedy nawet nie wiadomo kiedy, ale wybór nalezy do Ciebie. A i dodam że spirala hormonalna jak i ta bez hormonów niemal tak samo procentowo zapobiegają ciąży.
Odpowiedz
#55
Samosia hormony oddziałują, ale tylko w obrębie macicy i największy ich wysyp jest na początku i stąd się odczuwa zły nastrój. Ja to i tak delikatnie nazywam, ona ujęła to "stany depresyjne". To tez mnie odstręcza właśnie, bo ja mam stresującą pracę i jakby doszło mi jeszcze takie obciążenie na psychice to bym chyba zwariowała.

Inna sprawa to to co wrannasz napisała. Co jak mi nie podpasuje? Jak się okaże, że jednak te hormony źle na mnie działają? No to kasa w błoto. Ja tez się bardziej skłaniam ku zwykłej jednak.
Jeszcze zobaczymy co mi powiedzą tam gdzie dostałam od niej namiary na założenie. Okazało się, że ona nie zakłada. Tam mam przejść coś w rodzaju weryfikacji czy mogę mieć w ogóle założoną spiralę.

Kolejna nowa rzecz to to, że wpadka powoduje to że nie jestem już taką całkowitą nieródką :P
Byłam w ciąży, więc mam już inne endometrium niż taka kobieta co nigdy nie była, a to tez działa na plus co do spirali. :)
Odpowiedz
#56
normalnemu lekarzowi tego bys powiedziec nie mogła, lub mogla powiedziec że byłaś ale poroniłaś

ja ci powiem tak, nie rób nic wbrew sobie, po trzech latach jak wszystko będzie dobrze z normalną spiralą zawsze możesz przejsć na mirenę
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#57
Jestem takiego samego zdania co nasza Matka. Trzy lata zwykłą, a potem zobaczysz.
Odpowiedz
#58
Dziewczyny ja dziś po wizycie u gin...usg odwołane:( mimo że zaczęłam okres ( który jakiś dziwny jest bo prawie go nie ma) lekarka zbadała mnie i zrobiła cytologie,,, za 4 tyg. wynik i wtedy zrobi mi usg. i ustalimy co z moją spiralą,powiedziałam że chce zwykłą teraz tylko wszystko zależy od moich mięśniaków...mam nadzieje że wypali i będę mogła ja załozyć
Odpowiedz
#59
Hmmm w okres cytologie pobrala???
Odpowiedz
#60
camilla powiedziała że zbada i zobaczy czy się da zrobić (przy okazji mnie zrąbała że tak długo mnie nie było:l ) no i zrobiła a mój okres wczoraj był minimalny a dziś nie ma go wogule:(

I tak się zastanawiam bo mam tabletki na wywołanie @ kiedyś brałam, czy teraz ich nie wziąć też? jak myślicie?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości