Zatrzymana przesyłka tabletki antykoncepcyjne
#1
Witam!
Moje Drogie proszę o poradę UC zatrzymał przesyłkę z tabletkami Loette zdarzyło mi się to pierwszy raz od ponad roku czasu. Wcześniej bez problemu puszczali przesyłkę tym bardziej, że zawsze zamawiam 5 opakowań. Dostałam pismo z Celnej, że mam załatwić pozwolenie i zgodę na przewóz. Czy jest jakaś możliwość walki z nimi, żeby jednak puścili przesyłkę ? Proszę o poradę. Jestem cały czas w kontakcie z WHW, no ale niestety trafił się uparty urzędnik...
Dodam, że to mamy WER Zabrze.
Odpowiedz
#2
Tak. Pisz odwolanie od tej decyzji.
Czy potrzebujesz wzorow pism?
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#3
Nie wiem czy mogę tutaj wkleić to co zaproponowały mi do wysłania dziewczyny w WHW, jeśli mogła bym prosić o pisma to bardzo proszę. Chętnie podzielę się też tym co WHW poprosiło o przesłanie do Celnej
Odpowiedz
#4
Już nie mają lepszych pomysłów?  zly
Myślałam,że chociaż to zostawią w spokoju. Też zamawiałam i zamierzałam za kilka miesięcy zamówić ponownie. Pisz proszę na bieżąco.
Odpowiedz
#5
Oczywiscie ze wklejaj :)
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#6
A nasze wzory znajdziesz tu:

https://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=109

Na potrzeby antykoncepcji trzeba by je trochę przerobić
Odpowiedz
#7
1. Levonorgestrel oraz Etynyloestradiol, substancje wchodzące w skład produktu leczniczego o nazwie Loette, a także sam produkt Loette, znajdują się w wykazie leków KE (European Medicines Agency), a zatem na przywóz tego leku nie jest wymagana zgoda Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

2. Stosownie do postanowień art. 68 ust. 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. Z 2008 r. nr 45, poz. 271 z późń. zm.), przywóz z zagranicy produktu leczniczego w liczbie przekraczającej pięć najmniejszych opakowań wymaga zgody Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Przesyłka, zgodnie z moją wiedzą i informacją zawartą w piśmie od Pana nadkomisarza Janusza Ludwiczaka, zawiera 5 najmniejszych opakowań, a zatem przywóz z zagranicy produktu leczniczego w tej ilości w.w. zgody nie wymaga.

3. Lekarstwa zostały przesłane bezpłatnie, w minimalnej dozwolonej ilości, na mój własny użytek, Nie posiadam dowodu zakupu, ponieważ nie została przeprowadzona transakcja kupna i sprzedaży. Otrzymałam tabletki nieodpłatnie natomiast wartość 5 opakowań wynosi nieco ponad 10 Euro. Jeżeli w wyniku odprawy celnej z tej wartości wynikną jakiekolwiek koszty, które powinnam ponieść, uprzejmie proszę o informację.

Z poważaniem,
Odpowiedz
#8
Myślę, że to co zaproponowało WHW jest jak najbardziej w porzadku.
Wysłałaś już to pismo?
Himechan ty nie panikuj;) do Twojego zsmówienia jeszcze trochę... Więc luuz
Odpowiedz
#9
(09-06-2018, 16:05)Basic_F napisał(a): Myślę, że to co zaproponowało WHW jest jak najbardziej w porzadku.
Wysłałaś już to pismo?
Himechan ty nie panikuj;) do Twojego zsmówienia jeszcze trochę... Więc luuz
Tak, wysłałam zobaczymy czy będzie jakaś reakcja, na śledzeniu na razie bez zmian a dodzwonić się do nich to jak wygrać w totolotka ::)a maila nie odpisują bo i po co przerasta ich nowoczesna technologia. Wysłałam priorytet za potwierdzeniem odbioru. Dać znać jak tylko dostane jakieś informacje.
Odpowiedz
#10
Dzięki i trzymam kciuki, żeby się udało ;)
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości