O nas kobietach - Maria Janion
#31
Kanapa ja wiem że Ty wiesz i wszystkie tu obecne to wiedzą ale po prostu chciałam to z siebie wyrzucić - wolno mi nie ? a dodatkowy pakiet świadczeń to też pewnego rodzaju wynagrodzenie bo to idzie z jego kieszeni , jakby był inny system to nie musiałby płacić zusu z którego i tak nic nie mamy a zafundował by nam coś co uważałby za stosowne dla swoich pracowników - jakiś tam pakiet socjalny , każda firma ma inny ( jak wogóle ma) .

Matko a co myślisz o wyedukowaniu mężczyzn ? mężczyzna jest współsprawcą zamieszania ;-) dlaczego to niejednokrotnie on mówi dziewczynie , żonie , kochance , konkubinie , sasiadce - to Twój problem , dlaczego on przed pójściem świadomym do łóżka nie zapyta : słuchaj a Ty sie jakoś zabezpieczasz czy bierzemy gumkę ? a jak się zdarzy że nie zapyta lub obydwoje działają pod wpływem chwili to jak ona mu zgłasza że jest zapłodniona to nie rozumie że on też w tym brał udział a nie wibrator , dlaczego jej nie wspomaga , to tez na nim ciąży , piszemy , że matka powinna pomagać córce a może również mądrze wychować syna , uswiadomić że kobieta też człowiek i sex przyjemnośc ok ale jak wpadka to oboje się spinamy i działamy w którąś stronę - albo jesteśmy razem , rodzimy albo nie rodzimy a jesteśmy razem albo jeszcze inna opcja można nie bytć razem a urodzić ale mieć wsparcie - czemu do licha tylko kobieta ma wszystko brać na swoje barki ??? powiem Wam ohydną rzecz , którą moja walnięta matka mi wpajała od maleńkości - jak suka nie da pies nie weźmie - i znowu kobieta wszystkiemu winna wrrrrr jestem wku.......a
Odpowiedz
#32
(06-07-2014, 12:40)wrannasz napisał(a): Ja też nie mówię o tym że państwo ma dawać na wszystko i wszystkim. Podałam przykład podręczników, bo pokazuje to jak wcześniej nabijaliśmy kabzę wydawcom, a jednak można inaczej. Co do żłobków, to oczywiście powinna być taka możliwość - dla kobiet które tego chcą - ja jednak nie jestem do nich przekonana - nie potrafiłabym oddać 4 miesięcznego dzieciaczka na 10h pod opiekę obcych ludzi, i nie móc patrzeć jak ono się rozwija. Nie żałuję pierwszych lat spędzonych z moimi dziećmi, może nie nie zawsze starczało nam na wszystko.
Wrania, ale nie każda musi oddawać. Niech będzie takie prawo, że od 4 miecha można za DARMO dzieciaczka zostawić, bo trzeba pracować aby żyć. Czasem nie ma komfortu zostania z dzieckiem nawet pół roku, czy roku, bo zwyczajnie nie ma na utrzymanie. To powinna być też kwestia wyboru kobiety, ale powinna mieć zapewnioną opiekę dla dziecka, jeśli chce wrócić do pracy, bo przecież i tak temu państwu odda za to haracz.
Odpowiedz
#33
aaaaaa to Wrania do Ciebie :p
Odpowiedz
#34
Tak , to chyba do mnie :) Dlatego Supciu , ja napisałam "dla tych które chcą" :)
Odpowiedz
#35
Tak, do Wrani, przepraszam, juz poprawiłam :)
Odpowiedz
#36
(06-07-2014, 12:41)ona napisał(a): Matko a co myślisz o wyedukowaniu mężczyzn ? mężczyzna jest współsprawcą zamieszania ;-) dlaczego to niejednokrotnie on mówi dziewczynie , żonie , kochance , konkubinie , sasiadce - to Twój problem , dlaczego on przed pójściem świadomym do łóżka nie zapyta : słuchaj a Ty sie jakoś zabezpieczasz czy bierzemy gumkę ? a jak się zdarzy że nie zapyta lub obydwoje działają pod wpływem chwili to jak ona mu zgłasza że jest zapłodniona to nie rozumie że on też w tym brał udział a nie wibrator , dlaczego jej nie wspomaga , to tez na nim ciąży , piszemy , że matka powinna pomagać córce a może również mądrze wychować syna , uswiadomić że kobieta też człowiek i sex przyjemnośc ok ale jak wpadka to oboje się spinamy i działamy w którąś stronę - albo jesteśmy razem , rodzimy albo nie rodzimy a jesteśmy razem albo jeszcze inna opcja można nie bytć razem a urodzić ale mieć wsparcie - czemu do licha tylko kobieta ma wszystko brać na swoje barki ??? powiem Wam ohydną rzecz , którą moja walnięta matka mi wpajała od maleńkości - jak suka nie da pies nie weźmie - i znowu kobieta wszystkiemu winna wrrrrr jestem wku.......a
ja mam z tym zawsze dylemat, bo z jeden strony tak bardzo bronimy samodzielności tej decyzji, mówimy ze to my chcemy miec prawo do własnych decyzji ale jak to słyszymy to nam sie nie podoba
ja wiem że zaraz powiecie, że nie chce pomóc, współuczestniczyć i ja się z wami zgadzam, bo nawet jeśli nie chce mieć z tym nic wspólnego to powinen z racji poczucia obowiazku wspomóc by mógł, zainteresować się nawet jesli nie ma uczuć.
jestem zdania, że mężczyźni jesli tylko chcą powinni dać się wyedukować. Moim zdaniem powinni być dopuszczeni do spraw kobiet ale wszystko zależy od relacji między partnerami
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#37
Jak zaliczylismy tą nieszczęsną wpadkę z moim to powiedział mi coś co mnie pozytywnie zszokowało.
" twoje zdanie się liczy najbardziej i zrobimy to.co ty będziesz chciała,bo to Ty poniesiesz największe trudy związane z ciążą,kolejna cesarką i wychowywaniem dziecka"
No i tak zrobiłam, podjęłam tą decyzję, choć było kilka momentów, w których chciał się złamać i jednak rodzic:P taki wrażliwiec
Odpowiedz
#38
Czy wiecie ,że podobno w Anglii jest dostępna tabletka -po-do 5 dni? Oglądałam ostatnio w Superstacji program Elizy Michalik- swoja drogą to świetna dziennikarka. Powiedziała coś takiego że jeżeli mężczyźni zachodziliby w ciążę to aborcja byłaby na każde żądanie , a tabletki poronne byłyby w każdym kiosku za darmo. Ta sytuacja która teraz jest w Polsce to niewolnictwo kobiet.
Odpowiedz
#39
w Polsce też jest
nazywa się Ella One i działa do 120h po
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości