skutecznosc antykoncepcji
#1
Witam, mam pytanie odnośnie tabletek przeciwbolowych , a konkretnie paracetamolu, czy ma on wpłw na skutecznosc antykoncepcji ? Ostatnio z powodu problemow z zębami bralam panadol w wiekszych dawkach w pierwszym tygodniu blistra, stad moje obawy czy antykoncepcja mogla zostac oslabiona ? Od dzisiaj biore antybiotyk Clindamycin, czy ostatni stosunek ktory mial miejsce osiem dni temu, przy pierwszej tabletce anty, moge uznac za bezpieczny ? Wystarczy ze teraz bede sie dodatkowo zabezpieczla?
Odpowiedz
#2
wydaje mi się że prędzej antybiotyk osłabi działanie antykoncepcyjnych leków niż przeciwbólowe
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#3
Posyłam linka.... Poczytaj na przyszłość ;)
http://m.poradnikzdrowie.pl/seks/antykoncepcja/interakcje-lekowe-w-antykoncepcji-czyli-ktore-leki-moga-oslabic-dziala_36058.html
Nie wyrażam zgody na kopiowanie i wykorzystywanie na innych serwisach lub stronach internetowych zdjęć i treści mojego autorstwa. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U.Nr 24,poz.83).
Odpowiedz
#4
Skuteczność antykoncepcji hormonalnej a paracetamol

Jak się okazuje, nawet powszechnie znany i stosowany paracetamol może obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Następuje to w sytuacji przekroczenia zalecanej dawki, co czasem nam się zdarza, szczególnie jeżeli chcemy szybko zapobiec rozwojowi przeziębienia.
Dokładne zapoznanie się z ulotką przyjmowanych leków działających np. na objawy grypy czy przeziębienia, jest podstawą, ponieważ nie zawsze zdajemy sobie sprawę, z tego, że paracetamol znajduje się w wielu powszechnie stosowanych środkach, dostępnych bez recepty.
Nie wyrażam zgody na kopiowanie i wykorzystywanie na innych serwisach lub stronach internetowych zdjęć i treści mojego autorstwa. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U.Nr 24,poz.83).
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości