Rodzaje wkładek wewnątrzmacicznych miedzianych.
#71
Haha ma druta/preta/drąga na 10 lat hahahahahaha
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#72
Dziewczyny, czy miałyście styczności bądź macie jakieś zdanie na temat wkładki IUB Ballerine? Szukam wkładki bez hormonów (zle je znoszę), a natrafiłam podczas poszukiwania informacji na taka „nowinkę ginekologiczna”. Jestem nierodka i jakoś wydaje mi się ta spirala być właśnie bardziej dedykowana dla takich jak ja :) ale nie wiem jak ze skutecznością... czy to ze to jest stosunkowo nowy produkt sprawia ze skuteczność może być nieco mniej znana/zbadana. Co sądzicie?

https://iub-ballerine.pl/
Odpowiedz
#73
A to nie jest po prostu wkładka miedziana ... albo jakiś rodzaj wkładki miedzianej.
Musisz znaleźć takiego ginekologa który będzie chciał nieródce założyć wkładkę. Pomimo że WHO podaje że nie ma co do tego przeciwwskazań u nas jakoś nie każdy ginekolog chce podjąć takiego "zabiegu"
Wkładki miedziane mają niższą skuteczność niż wkładki hormonalne
Odpowiedz
#74
Aaneczka86, Twój komentarz nie jest pomocny, pytanie było o doświadczenia, a Ty tylko zasiałaś ferment, który jest powszechny w przestrzeni publicznej na temat wkładek.
Bardziej przydatne byłoby wrzucenie np takich informacji jak miejsca gdzie można założyć wkładkę https://federa.org.pl/wkladki/
Jeśli ktoś pisze że nie może hormonów to znaczy że nie może i nie ważne, że wg niektórych źródeł wkładki miedziane mają ciut mniejszą skuteczność (to chociaż podaj źródło).

Linka, nie znam nikogo kto używa tej wkładki, ale wydaje się optymalnym rozwiązaniem, bo jest malutka. Wadą jest cena, ballerine jest sporo droższa niż zwykle wkładki miedziane (400 vs 120).
Odpowiedz
#75
Ja też nie rodziłam. Poród zakończył się cc. Brak postępu w akcji, ani rozwarcia ani skurczy. Później bez problemu założył mi wkładkę miedzianą. Kolejno miałam trzy. Żadnych infekcji, dolegliwości. Ale niestety ostatnia zawiodla po 3 latach. 
Zawiodła, trudno czasami tak się zdarza  :-)
Odpowiedz
#76
Co do wkładki IUB to ona jest zwykła miedziana, z tego co się orientuję to chyba najmniejsza z dostępnych w sprzedaży obecnie
Odpowiedz
#77
Dzięki misia08, będę się zastanawiać z lekarzem co będzie dla mnie najlepsze. Chociaż chyba mimo wszystko skłaniam się do zwykłej miedzianki cooper. A co do skuteczności ... nikt nigdy nie dał jeszcze 100% wiec zawsze trzeba podjąć to ryzyko ;)
Odpowiedz
#78
Jest zabawa jest ryzyko  ubaw sex
Odpowiedz
#79
kluczem jest dobre założenie i dobranie wielkości wkładki do wielkości macicy
na pewno po miesiącu od założenia trzeba sprawdzić czy się nie przesunęła
ja mam miedzianą zwykła, tez nie toleruję hormonów, działa bez zarzutu
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#80
(09-09-2015, 21:14)Matka napisał(a): Haha ma druta/preta/drąga na 10 lat hahahahahaha
Ja z tą wkładką zaszłam w ciążę więc nie polecam... Nigdy nie rodziłam, założenie bardzo bolało, ale się udało.
Wkładka kosztowała ok 400 złotych, w ciążę zaszłam po 4 miesiącach po założeniu, byłam na kontroli tydzień po założeniu i miesiąc po założeniu.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości