Spirala, a stosunek
#1
Hej dziewczyny,
10 listopada założyłam wkładkę T de Oro Gold-T. Ginekolog powiedziała mi, że przez tydzień nie powinnam współżyć, czego się trzymałam. W piątek miałam stosunek z chłopakiem (czyli 11 dni po założeniu), doszedł we mnie, nie używaliśmy dodatkowych prezerwatyw- lekarka słowem o tym nie wspomniała. Na internecie czytam teraz, że przez miesiąc powinno się używać jeszcze prezerwatyw. Na kontrolę mam przyjść dopiero po miesiączce. I teraz moje pytanie, jak duże szanse są, że może się to skończyć ciążą. Nie powiem martwi mnie to okrutnie, bo nie wiem jak z wyjmowaniem wkładki przy ewentualnej ciąży (która i tak nie ma racji bytu, bo nie mogę sobie na nią pozwolić) i jak z tym jej ochronnym działaniem, jeśli wszędzie internet mówi o dodatkowej antykoncepcji przez ten miesiąc od jej założenia. Czy któraś z was była w podobnej sytuacji?
Odpowiedz
#2
Hej, gdzie w internecie znalazłaś informację że miesiąc należy używać prezerwatyw I jakie było uzasadnienie? Zasadniczo około tydzień abstynencji lub stosunków zabezpieczonych mechanicznie wystarcza, żeby uniknąć zakażenia w obrębie szyjki macicy i macicy. Tak że jak dla mnie wszystko zrobiłaś dobrze. Ochronę antykoncepcyjną masz, ta wkladka chroni Cię mechanicznie przecież, siedząc w macicy. Owulacja będzie cały czas wstępować, więc nie ma tu znaczenia.
Odpowiedz
#3
to prawda, trzeba skontrolować czy wkładka się nie przesunęła i wtedy dobrze jest na wszelki wypadek stosować dodatkowe zabezpieczenie
bo jeśli się w trakcie tego pierwszego miesiąca przesunęła to nie działa jak trzeba
który to był dzień cyklu?
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#4
Ja miałam kontrolne USG tydzień i miesiąc po.
Odpowiedz
#5
To ja tylko dodam, że jest to kolejny polski pomysł by jeszcze bardziej spieniężyć ten proces wkładki. Np w Holandii wkładkę zakłada lekarz rodzinny i nie biega się kilka razy na usg.
Odpowiedz
#6
Za USG tydzień po nie płaciłam.

I kiedyś miałam taką sytuację że faktycznie mi się wysunęła. Więc dobrze że sprawdziłam. Wyjął ją Wtedy za kolejną wizytę gdzie mi zakładał też nie płaciłam. Ale to wszystko zależy od lekarza
Odpowiedz
#7
(21-11-2021, 22:45)Matka napisał(a): to prawda, trzeba skontrolować czy wkładka się nie przesunęła i wtedy dobrze jest na wszelki wypadek stosować dodatkowe zabezpieczenie
bo jeśli się w trakcie tego pierwszego miesiąca przesunęła to nie działa jak trzeba
który to był dzień cyklu?
Był to 13 dzień cyklu. W razie czego zestaw zakupiony już mam, bardziej obawiam się problemów z wyjęciem tej spirali przez lekarkę- naczytałam się na forach, że lekarze nie chcą wyjmować wkładek jeśli nie przeszkadzają one w rozwoju pęcherzyka ciążowego, a dodatkowo zakładanie jej było dla mnie dość traumatyczne, miałam nadzieję że dopiero za 5 lat będę musiała znowu czuć taki ból. O tym, że miejscowo znieczula się szyjkę przy zakładaniu dowiedziałam się też z internetu- mi taka możliwość nie została zaproponowana, a zapłaciłam 500 zł. Nie chciałabym ich wyrzucać w błoto po miesiącu.
Odpowiedz
#8
Wszystko zależy na jakiego trafisz lekarza.
Mi od razu sam zdecydował że wyciąga wkładkę.
Bo też zaliczyłam ciążę z wkładką ale miedzianą.

Wyjęcie chyba jest "mniej bolesne" w moim odczuciu.
Odpowiedz
#9
też mam takie doświadczenie, kontrola zaraz po założeniu (tydzień chyba) była bezpłatna
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości