Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyk
#1
Cześć Dziewczyny,

Borykam się z pewnymi wątpliwościami i chciałabym Was dopytać, co sądzicie i radzicie w mojej sytuacji.

Od 7 miesięcy biore tabletki Symbella, które bardzo dobrze toleruję. Do tej pory miałam standardowe krawienia z odstawienia, które nie budziły moich żadnych wątpliwości. W lutym 2019 poddałam się też aborcji farmakologicznej, po której zaczęłam zabezpieczać się własnie wspomnianymi tabletkami.

Bardzo dbam o to, by przyjmować dawki regularnie, o tej samej porze, nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych. Ale w czym rzecz.

6 października 2019 zaczęłam się słabo czuć, jakiś wirus, grypa. Ratowałam się standardowymi lekami na takie przypadłości: Gripex Max w tabletkach, witamina C, teraflu. 7 października uprawiałam seks z moim facetem, będąc w połowie opakowania tabletek (dokładnie była to tabletka 10 z blistra, wszystkie brane o jednej porze, bez opóźnień). Fakt, że tego dnia byłam na lekach typu gripex i neosine (wyczytałam jednak, że nie powodują one żadnych problemów ze skutecznością antykoncepcji). Stosunek był pełny, bez prezerwatywy. Następnego dnia, czyli 8 października, czułam się gorzej, poszłam do lekarza i przepisał mi antybiotyk Ceclor MR na zapalenie oskrzeli. Zaczęłam go brać przed południem, po dniu, kiedy odbył się ten pełny stosunek. W pozostałe dni nie współżyłam, brałam również resztę tabletek o tej samej porze, do tego antybiotyk dwa razy na dobę i witaminy. Obecnie jestem w przerwie między blistrami, mija 6 dzień przerwy a krawienia nie ma. Zaczynam się zastanawiać, czy mogło w takiej sytuacji dojść do zapłodnienia? Oczywiście zamierzam wykonać test ciążowy i z krwi. Jednak czy to możliwe, by antybiotyk osłabił działanie antykoncepcji w tej sytuacji? Co myślicie? Szukałam po forach internetowych odpowiedzi, ale wiadomo - zdania są albo podzielone, albo nikt nie traktuje serio takich pytań.

Pozdrawiam wszystkie piękne panie ::)
Polka
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyk - przez Polka - 22-10-2019, 08:43



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości