Zakładać...albo nie...
#6
Witam serdecznie po długiej przerwie.
Podpinam się pod temat.
Hormony brałam przez wiele lat (z przerwą podczas której wynikła niechciana ciąża i aborcja farmakologiczna. Podobnie jak autorka wątku nie chciałabym tego stresu przeżywać znowu...). Przez ostatnie kilka lat Yasminelle. Mam 43 lata, jedno dziecko (nastolatek już dorastający) i nie zamierzam rodzić więcej.

Największy minus antykoncepcji hormonalnej w moim przypadku to słabe libido. A ostatnio tzn. początkiem marca zaobserwowałam u siebie krwisty wyciek z piersi. Wylądowałam z tym w poradni onkologicznej. Zrobione USG piersi i mammografia, na których - niczego niepokojącego nie znaleziono :) Owszem, gdybym te badania robiła ot tak sama dla siebie profilaktycznie, to bym się mogła cieszyć, ale wyciek jest, więc pani doktor dała mi skierowanie na rezonans magnetyczny z kontrastem. Jak się okazało, żeby wykonać takie badanie należy odstawić antykoncepcje hormonalną na co najmniej miesiąc, pobrać krew do badania w celu oznaczenia poziomu kreatyniny i po wystąpieniu miesiączki początkiem cyklu przystąpić do rezonansu. I teraz uwaga: minął już miesiąc, dostałam okres i... krwisty wyciek zaniknął :lol: jupi
Ja wybieram się do pani doktor i na ten rezonans w tym tygodniu, także porozmawiam, badanie pewnie wykonam i wyjdzie pewnie, że w tym cycku faktycznie nic nie mam ;)

Ale w związku poczynionymi obserwacjami zastanawiam się nad skuteczną antykoncepcją bez hormonów...
Zastanawiam się nad skutecznością tej miedzianej wkładki. Indeks Pearl'a ma zdaje się gorszy od pigułki.
Ale Ty Mamo powiadasz, że u Ciebie super? Od jak dawna masz tę wkładkę? :-)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zakładać...albo nie... - przez Aaaguus - 19-08-2018, 14:17
RE: Zakładać...albo nie... - przez Matka - 19-08-2018, 18:27
RE: Zakładać...albo nie... - przez Aaaguus - 19-08-2018, 20:13
RE: Zakładać...albo nie... - przez Matka - 19-08-2018, 20:52
RE: Zakładać...albo nie... - przez Aaaguus - 19-08-2018, 21:03
RE: Zakładać...albo nie... - przez Gonixx - 17-05-2020, 19:58
RE: Zakładać...albo nie... - przez Matka - 17-05-2020, 21:02
RE: Zakładać...albo nie... - przez misia08 - 18-05-2020, 08:42
RE: Zakładać...albo nie... - przez paulaa - 18-05-2020, 09:43



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości