Miesiączka
#1
Więc hej, przed udaniem się do lekarza chciałabym zapytac tutaj bo może któraś z was miała podobnie, a mianowicie mam 16 lat i od paru miesiecy biore tabletki ktore daja mi to czego potrzebuje żeby miec okres, poniewaz lekarka powiedziała mi ze moge byc bezpłodna jezeli nie bede brac (okres kiedys mogl mi sie spóźniać ponad tydzien). I po stosunku pierwszym z partnerem było okej najpierw lecz pozniej gdy pojawił sie okres nie było skrzypków lub jak tam mówicie, powiem wam ze miałam obfite okresy z samej siebie lecz po tym musze siedziec na toalecie i starac sie aby te skrzepki wyleciały. Postaram sie ogarnac ginekologa bo chciałam juz dawno ale moja mama nie jest zbytnio dobrze nastawiona dlatego najpierw chce sie udać do lekarza i pozniej moze on mnie wysle wlasnie do ginekologa.
Odpowiedz
#2
Hej, jakie tabletki bierzesz?
Odpowiedz
#3
o_lisek miałam bardzo mało żelaza i dostałam właśnie Tardyferon ale no po tabletkach trochę mi sie poprawilo bo max spóźnia mi sie 3/4 dni a nie ponad tydzien, lecz ostatnio jest nawet przed tym kiedy bede miec mniej wiecej i troche sie martwie
Odpowiedz
#4
hej, strasznie chaotycznie piszesz.
spróbuję podsumować co zrozumiałam. masz 16 lat, anemię, stosujesz leki na anemię, masz nieregularne miesiączki, jesteś aktywna seksualnie.
nie jesteś bezpłodna, tylko z powodu anemii Twój organizm nie działa najlepiej, ale nawet miesiączkujesz, więc Twoja lekarka niepotrzebnie Cię nastraszyła. osoby z poważną anemią czy zbyt niską wagą (poniżej 45kg) mogą nie mieć miesiączki miesiącami, więc to że masz wydłużone cykle to nie jest powód do większego zmartwienia, szczególnie że jesteś bardzo młoda.
to co my opisujemy na forum to nie są miesiączki tylko krwawienie poronne po aborcji farmakologicznej.
różne osoby mają różne miesiączki - obfitsze, słabsze, czerwone, bordowe, ze skrzepami krwi albo czystą krew. wygląda miesiączki zmienia się również na przestrzeni życia, teraz masz takie, za 5 lat mogą być inne, za 20 jeszcze inne. nie wiem skąd wymyśliłaś że musisz siedzieć na toalecie i czekać na skrzepki?
do ginekologa zawsze można pójść, szczególnie jeśli jesteś aktywna seksualnie, ale nie zrozumiałam jaki masz ten główny powód do udania się akurat teraz? inna niż zwykle miesiączka nie jest istotnym powodem.
jaką stosujesz antykoncepcję? kiedy miałaś ostatnią miesiączkę?
Odpowiedz
#5
Przede wszystkim powinnaś iść z opiekunem do ginekologa by dobrał Ci tabletki tak byś miała regularne cykle i jednocześnie brać żelazo. Sama mam problem z anemią, duże problemy z bolesnymi i obfitymi miesiączkami przez co ledwo trzymam się na nogach.  Ale prawda jest taka, że nie jest to odpowiedni dział na ten post :)
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości