Antykoncepcja-dziecko?
#1
Cześć, mam 17 lat wówczas zaczełam brać tabletki antykoncepcyjne (Lesinelle) moja mama jednakze mowi ze w przyszlosci moge miec chore dziecko i sobie jeszcze narobię. (moja matka jest trudna i niepojęta, najpierw mowila zebym zaczela zazywac tabletki teraz mowi co innego).
 Czy któraś z was doświadczyła taką sytuację,że po odstawieniu antykoncepcji>ciąża> urodziliście chore dziecko?
Chciałabym się dowiedzieć co nieco jak to jest i jak to wygląda, czy mam się obawiać po 5/6 latach,że tak się może zdarzyć.
Odpowiedz
#2
Nie musisz się tego obawiać:) jedyne co może się wydarzyć po antykoncepcji hormonalnej to ciąża mnoga;) ale to w sytuacji gdybys zaszła w ciąże od razu po odstawieniu bo hormony czasem szaleją nim się ureguluje cykl:) ja anty brałam 7 lat i urodziłam zdrową córkę:)
Odpowiedz
#3
Dodam że brałam dość mocne tabletki antykoncepcyjne,które chyba nawet są wycofane z obrotu
Odpowiedz
#4
No własnie niektorzy pisza ze urodzili zdrowe, a niektorzy, że nie. Dlatego tego się obawiam, chociaz niektorzy mowia ze po paru latach po odstawieniu anty trzeba uregolować najpierw organizm (witaminy, kwas foliowy) i wtedy nie ma sie niby czego obawiać.
Dzięki za odpowiedź, zawsze jakaś wiara będzie w przyszłości
Odpowiedz
#5
Dziecko zawsze może się urodzić chore bez względu na to czy bierzesz witaminy czy nie, antykoncepcja nie ma tu nic do rzeczy a raczej środowisko w którym żyjemy i mutacje genowe ale na to wpływu większego niestety nie mamy ..
Odpowiedz
#6
Moja kuzynka zaszła w ciąże od razu po odstawieniu tabletek i urodziła zdrowego synka a tez brała dobrych pare lat:)
Odpowiedz
#7
(28-05-2018, 19:23)Ardnas napisał(a): Moja kuzynka zaszła w ciąże od razu po odstawieniu tabletek i urodziła zdrowego synka a tez brała dobrych pare lat:)
Mam nadzieje,ze mowisz szczerze to bede miala w przyszlosci jakąś nadzieję
Odpowiedz
#8
Dlaczego miałabym pisać nieprawdę ? Jest nawet taki blog „mama ginekolog” którego prowadzi Pani dr ginekolog i sama moi o antykoncepcji hormonalnej że korzystała jakiś czas i tez ma zdrowego dzieciaka a teraz jest w drugiej ciąży. Jakby to było takie szkodliwe to raczej sama doktorka sobie by tego nie podawała...
Odpowiedz
#9
Największy moim zdaniem minus tych środków to zatrzymanie wody w organizmie albo tycie ale te tycie tez nie wynika samo z siebie a pod wpływem hormonów czasami strasznie chce się jeść. Ja tak przytyłam jak przez chwilę z tabletek przerzuciłam się na plastry, które właśnie tak na mnie podziałały i po pół roku znowu wróciłam do tabletek i było wszystko ok. Jak będziesz się zle czuła po tych tabletkach to ginekolog zawsze może Ci dobrać inne tabletki :)
Odpowiedz
#10
(28-05-2018, 23:02)Ardnas napisał(a): Największy moim zdaniem minus tych środków to zatrzymanie wody w organizmie albo tycie ale te tycie tez nie wynika samo z siebie a pod wpływem hormonów czasami strasznie chce się jeść. Ja tak przytyłam jak przez chwilę z tabletek przerzuciłam się na plastry, które właśnie tak na mnie podziałały i po pół roku znowu wróciłam do tabletek i było wszystko ok. Jak będziesz się zle czuła po tych tabletkach to ginekolog zawsze może Ci dobrać inne tabletki :)
Dziękuje, chetnie przeczytam
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości