Spirala miedziana a NFZ - gdzie zakładają, a gdzie odmawiają
#91
Również zacząć mówić stanowczo nie. Powiedzieć, że masz druk, tam umieść nazwę przychodni, imię nazwisko lekarza, niech wypełnią, czy świadczą, jeśli nie, to dlaczego, ponieważ potrzebne ci to jest do napisania skargi, po prostu, gdyż odmówiono ci podstawowej usługi świadczonej przez ośrodek. Jeśli i tu odmówią, powiedz, że jesteś z koleżanką która jest świadkiem, że odmówiono Ci pisemnej odmowy i na twoje i oswiadczenie koleżanki zostaje wysłana skarga na odmowę napisania odmowy :)
Odpowiedz
#92
o pieknie Supciu :)- ja zgłaszam sie na świadka ! w kupie siła !!
Odpowiedz
#93
Renia, powiedz, że nie wyjdziesz, dopóki na piśmie nie ci nie dadzą że odmawiają i dlaczego. Powiedz, jeśli dalej będą Cię zbywać, że przyjdziesz ze swoim prawnikiem, bo znasz swoje prawa, a on stanie po twojej stronie.
Odpowiedz
#94
a do tego przy nich zadzwonić do oddziału NFZ i poprosisz o telefoniczne doinformowanie że założenie spirali jest usługą refundowaną i wchodzi w zakres podstawowych swiadczen

Nie dac sie dziewczyny!!!!508sila_admina
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#95
Dziewczyny. Moja siostra ma spirale.zakladala ja u naszego wspólnego giną. Powiedział ze to u niego kosztuje ok 300 zł. Czyli on ma wkładki i kasę bierze za założenie. ?
Odpowiedz
#96
Dokładnie tak. Za założenie nie maja prawa nic od ciebie wziąć. NFZ im za to płci.
Spiralę kupujesz sama.

A ja ze swej strony pragnę dodać iż chyba się poddałam bo zarejestrowałam się na 12.05 do przychodni na ścinawskiej gdzie zakładają ich spirale za 200zł. Musze zacząć się zabezpieczać, jak trzeba. Guma w końcu kiedyś pęknie.
Odpowiedz
#97
A teraz my sister ma wkładkę z dodatkiem srebra. I bardzo chwali. Po miedzianej która miała długo dochodziła do siebie.bo organizm nie mógł jej przyjąć czy coś. I jak wymieniają ta miedziana to jej wzrosła. Gin nie mógł jej wyciągnąć. Zdarzają się takie rzeczy. ? No ale teraz jest zadowolona.to i ja się skuszę. Z tab sami to zawsze było tak ze zapominalam.
Odpowiedz
#98
jony metalu nie mają znaczenia na przyjecie spirali przez organizm
po prostu pierwsza zawsze będzie tym materiałem obcym dla macicy którą ona będzie chciała wyrzucić z siebie
przy drugiej organizm inqaczej reaguje bo już zna to "uczucie" dlatego było przy drugiej łatwiej

tak, zdarza się że spirale wrastają, to raczej norma bo przeciez mamy je w sobie minimum 3 lata i ciągle miesiączkujemy
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#99
Dziewczyny, przepraszam za pytanie, ale nie mialam czasu czytac calego watku.... Czy zeby wykupic sobie spirale w aptece, trzeba miec na to recepte od lekarza? Czy sprzedadza tez bez recepty? I ile to mniej wiecej kosztuje?
Odpowiedz
doszłyśmy do wniosku, że nie trzeba - możesz taką zakupić np tu :)

http://www.doz.pl/apteka/p6124-Nova_T_Cu_380_Ag_wkladka_antykoncepcyjna_1_szt

a ta tańsza :)

http://www.doz.pl/apteka/p5703-Copper_Cu_375_wkladka_antykoncepcyjna_1_szt
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości