Spirala miedziana a NFZ - gdzie zakładają, a gdzie odmawiają
#81
gosiaczek powodzenia, Lublin mi się kojarzy z zaglębiem katoli :P ale wierzę, ze dasz radę :)
Odpowiedz
#82
no to już by był przesprytny jakby mi napisał że z przyczyn zdrowotnych ...sama nie wiem ...oczywiście dziś straciłam cały rezon i mam ochotę w ogóle tam nie iść...ale idę zlyzlyzly

widzę Reniu że zadałaś pytanie na NFZ - szybko odpisali - pozwolę sobie tutaj to wkleić

zadane dnia 2014-04-28
odpowiedź dnia 2014-04-28
PYTANIE:
Dzień dobry.Poszukuje lakarza który założy mi miedzianą wkładkę wewnątrz maciczną w ramach NFZ. Odwiedziłam już trzech ginekologów w największych wrocławskich przychodniach, żaden z nich tego nie robi. Dwaj cyt. "nie umieją" a trzeci w gabinecie nie ma warunków i sprzętu,ale po wpłacie 400 zł te warunki nagle się znajdują i to w godzinach przyjęć pacjentek na NFZ i w tym samym gabinecie.Tyle się mówi o tym że w Polsce jest dostęp do antykoncepcji, a nigdzie nie można założyć wkładki?Czy NFZ jest w posiadaniu informacji które poradnie ginekologiczno-połoznicze na prawdę zakładają spirale miedziane?


ODPOWIEDŹ:
Witam
Założenie wkładki wewnątrzmacicznej jest standardową procedurą rozliczaną w ramach poradni ginekologiczno-położniczej możliwą do wykonania w każdej poradni. W opisanej sytuacji można złożyć skargę do Funduszu na działanie tych poradni.
Pozdrowienia
Odpowiedz
#83
No to brawo no Wrania dzialaj jak Ci nie bedzie chcial zalozyc
To ich zasrant obowiaek zly
Odpowiedz
#84
A Zadałam pod wpływem wkur...a:) o prawa autorskie nie zapytałas:D
Wkleila bym tylko nie wiedziałam że tak szybko odpisali.

Powodzenia wraniu. Daj.z siebie wszystko.
Odpowiedz
#85
No i jajo.... Lekarz uparl sie ze skoro mam zla cytologie to on mi spirali narazie nie zalozy, i nie chcial na ten temat gadac w ogole. Kazde moje pytanie zbywal tekstem "jak bedzie pani miala dobra cyto, to bedziemy rozmawiac"

Dal mi jakies globulki, i kazal przyjsc za trzy miesiace na ponowna cytologie, powiedzial " ja i tak pani ide na reke, bo na badaniu ma pani kontrole za pol roku"

Powiecie pewnie, ze moglam bardziej drazyc temat, ale z tym lekarzem sie po prostu nie da...trudno, za rada Camili zrobie gdzies cyto u innego lekarza, i bede wtedy kontynuowac sprawe. :l
Odpowiedz
#86
Przynajmniej nie był na tyle chciwy, żeby wyciągać 400 zł za spiralę przy złej cytologii.
Nie było sensu dążyć tematu według mnie. Nie to nie.
Ja w każdym razie skargę napisze i tak i szukam dalej...
Odpowiedz
#87
ze złą cytologią to nawet prywatnie by ci pewnie nie załozył, to jest warunek podstawowy Wrannasz
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#88
Do federy napisałam mniej więcej to co do NFZ tylko trochę obszerniej.
Odpisały mi tak:

Dzień dobry,

rzeczywiście sytuacja jest przykra i niestety typowa w Polsce, na pewno warto wydobyć od lekarza uzasadnienie odmowy na piśmie, to jest świadczenie gwarantowane i bezpłatne dla pacjentek w NFZ. Skarga też jest jak najbardziej na miejscu. Proszę zadzwonić dziś na nasz dyżur prawny 22 635 93 92 w g. 16-20, nasza prawniczka na pewno będzie w stanie Panią pokierować co dalej. Możemy też za Pani zgodą wykorzystać Pani list czy wypowiedź na naszych konferencjach czy publikacjach, Federacja organizuje akurat 9 maja panel o antykoncepcji na Kongresie Kobiet

https://www.facebook.com/events/287359791424286/

Pozdrawiam,

Anka Grzywacz

Jak.ja żałuję że nie wzięłam tego.uzasadnienia na piśmie:( Tak mnie zszokowal że jak zwykle w takich sytuacjach mowę mi odjelo :(
Odpowiedz
#89
zawsze możesz próbować gdzie indziej - ja gdybym tylko miała dobrą cytologie w ręce - na pewno bym tak zrobiła
Odpowiedz
#90
Tak zrobię tylko nie wiem gdzie uderzyć jak wszyscy na wstępie w rejestracji mówią bardzo stanowcze '' nie''
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości