Kobiety w Sieci
mrowienie w okresie - Wersja do druku

+- Kobiety w Sieci (https://www.maszwybor.net)
+-- Dział: A jak antykoncepcja/ Contraceptives (https://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Kręci sie kręci... cykl za cyklem / Spins around... cycle by cycle (https://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Wątek: mrowienie w okresie (/showthread.php?tid=7269)mrowienie w okresie - mietka06 - 06-06-2022

Hej dziewczyny, przychodzę z pytaniem do was. Jestem w trakcie okresu, raczej przebiega jak zwykle u mnie, na dwa dni przed okresem robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Niby wszystko jest ok ale teraz już drugi dzień (czyli przez 4 i 5 dzień okresu) czuję mrowienie w jednym sutku. Szukałam na ten temat jakichś informacji w internecie i wszędzie piszą że takie mrowienie to wczesny objaw ciąży... Nie za bardzo wiem co o tym myśleć, może to być ciąża czy poprostu wahania hormonów przy kończącym się okresie?


RE: mrowienie w okresie - o_lisek - 06-06-2022

Hej, no my wróżkami nie jesteśmy. Ale jeśli jedynym objawem tej urojonej ciąży miałoby być mrowienie w sutku to nie sądzę by był sens doszukiwać się ciąży.
Miesiączka przebiega normalnie, typowo?
Możesz pójść na beta hcg z krwi - da Ci 100% pewności.


RE: mrowienie w okresie - Kredka - 06-06-2022

Myśle ,że siebie kręcisz, test wyszedł negatywny dla pewności możesz wykonać beta hcg.


RE: mrowienie w okresie - mietka06 - 06-06-2022

(06-06-2022, 15:56)o_lisek napisał(a): Hej, no my wróżkami nie jesteśmy. Ale jeśli jedynym objawem tej urojonej ciąży miałoby być mrowienie w sutku to nie sądzę by był sens doszukiwać się ciąży.
Miesiączka przebiega normalnie, typowo?
Możesz pójść na beta hcg z krwi - da Ci 100% pewności.
Wiem że wy nie wróżki ale uznałam że jest na forum pewnie dużo osób o wiele bardziej doświadczonych niż ja, okres normalnie typowo długość też typowa. Ale chyba jeszcze zrobię sobie taki apteczny bardziej czuły test dla pewności


RE: mrowienie w okresie - o_lisek - 06-06-2022

Jeśli to Twój jedyny objaw to nie jest to ciąża, serio. Wczesna ciąża to turbo senność, płaczliwość, zmęczenie, ból w dole brzucha non stop i bardzo bolesne piersi, a szczególnie brodawki.
Takie mrowienie może oznaczać np zaburzenia prolaktyny, ale żaden gin się tym nie zainteresuje jeśli trwa parę dni.
Czuły test zawsze lepszy niż zwykły, ale i tak najlepsza jest beta w takiej sytuacji.


RE: mrowienie w okresie - MKcaffe - 06-06-2022

Matko kochana internet to zło…
Mrowienie w sutki to ciąża, a ból głowy w takim razie świadczy o glejaku?


RE: mrowienie w okresie - mietka06 - 06-06-2022

Nie chciałam nikogo poirytować ani nic z tych rzeczy poprostu nie jestem w żaden sposób gotowa na ciążę i uznałam że lepiej się was poradzić dziewczyny niż sobie coś wmawiać w stresie


RE: mrowienie w okresie - Kredka - 06-06-2022

mietka06/ więc MY Tobie doradzamy, wykonaj badanie z krwi, wyjdzie czarno na białym i stres puści. Czytając internety można już zamawiać kwaterę na cmentarzu :) a przecież życie jest takie piękne :)


RE: mrowienie w okresie - MKcaffe - 06-06-2022

Ja po prostu nie rozumiem po co szukac dziury w moście? Okres jest? Jest! Normalny? Normalny!
Nie wiem ile masz lat wnioskuje, że nie za dużo, ale różne inne dolegliwości mogą się z czasem pojawiać przy okazji okresu i nie maja one nic wspólnego z ciąża, a jest to jedynie reakcja organizmu ma huśtawki hormonalne. Tak samo nie każde spóźnianie się okresu świadczy o ciąży, nawet jeśli kobieta ma cykle jak w szwajcarskim zegarku. Może zdarzyć się coś i pyk obsuwa dzień, dwa, tydzień. Są testy apteczne, jest beta z krwi jest ginekolog.
Rozumiemy brak gotowości na ciąże i od tego jest te forum, żeby informować i wspierać, ale psychozy i wkręcanie sobie ciąży to nie jest nic dobrego.