Kobiety w Sieci
Tabletka dzień po brak okresu - Wersja do druku

+- Kobiety w Sieci (https://www.maszwybor.net)
+-- Dział: A jak antykoncepcja/ Contraceptives (https://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Antykoncepcja po stosunku/ Emergency contraception (https://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Tabletka dzień po brak okresu (/showthread.php?tid=6564)Tabletka dzień po brak okresu - WikaWiktoria - 19-12-2021

Jakiś czas temu wzięłam EllaOne 32h po stosunku. Okres spóźnia mi się 4 dzień. Z kalendarza i rad dziewczyn byłam po owu więc znikoma szansa na zajście w ciążę. Nie wiem robić test czy czekać jeszcze? Ile mi się może spóźniać okres albo ile wam się spóźniał po tej tabletce? Czy jeśli zamówię pod koniec miesiąca abo z wow albo whw to jest sens robić? Do którego tygodnia można zrobić abo w domu? Pomóżcie jestem załamana.


RE: Tabletka dzień po brak okresu - o_lisek - 19-12-2021

Hej, nie ma żadnej reguły co do spóźniania się miesiączki i z wielu powodów może się opóźniać. Po prostu zrób test, przecież to kosztuje 10 zł i zajmuje minutę. Wiek ciąży liczy się od ostatniej miesiączki, czyli jeśli jesteś w ciąży to jest to 4tc. Przynajmniej do końca pierwszego trymestru możesz śmiało i bezpiecznie zrobić aborcję w domu. Tak że masz czas. A na tabletki się czeka z 1-2 tygodnie.


RE: Tabletka dzień po brak okresu - Sciurus - 24-01-2022

Akurat po takiej ilości hormonów może być sajgon niezły w organizmie, więc może się spóźniać, ale lepiej robić test i mieć spokój w głowie.