Kobiety w Sieci
Pytania przed wzięciem tabletek - Wersja do druku

+- Kobiety w Sieci (https://www.maszwybor.net)
+-- Dział: ABORCJA! bieżące alerty i informacje (https://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=114)
+--- Dział: Informacje must have. (https://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=121)
+--- Wątek: Pytania przed wzięciem tabletek (/showthread.php?tid=10048)



Pytania przed wzięciem tabletek - Saqio1405 - 25-06-2026

Od wtorku mam tabletki od WHW (M+M).  Całą "procedurę" chce zacząć jutro, tzn o 7:00 wziąć pierwszą tabletkę i w sobotę o 7:00 kolejne 4. Jestem w 8 lub 9 tygodniu ciąży ( w zależności od kalkulatora internetowego) - data ostatniej miesiączki 30.04.2026. Mam kilka pytań...
1. Nie wymiotuje, a mdłości mam sporadycznie. Czy mieć na wszelki wypadek leki przeciwwymiotne bo np. tabletki między dziąsłem a policzkiem okażą się niedobre podczas rozpuszczania, albo spowodują odruch wymiotny? Jeśli tak to jaki kupić lek i ile czasu przed albo po tych 4 go wziąć?
2. Czy jeśli dostanę biegunkę, to mogę wziąć Stoperan, czy wtedy może to spowodować nieprawidłowy przebieg procesu?
3. Czy jeśli ból będzie silny to mogę wziąć dużą dawkę ibupromu? Mam na myśli np Ibuprom Supermax czy ultramax.
4. Czy mogę na bieżąco pisać na forum albo dzwonić na infolinie jeśli będę się martwiła czy wszystko idzie jak trzeba? Generalnie jestem straszną panikarą jeśli chodzi o sytuacje w których nie mam pewności... 
5. Bardzo martwi mnie późniejsze potwierdzenie (upewnienie się) że już nie jestem w ciąży... Lekarz może nie rozpoznać, że przyjęłam leki, ale co powinnam powiedzieć jako powód do zrobienia usg? Że podejrzewam iż byłam w ciąży? Że miałam silne krwawienie i nie wiem dlaczego? Może lepszym rozwiązaniem byłby test z krwi? Po ilu dniach go zrobić po raz pierwszy żeby wynik był poprawny? Boje się, że jak coś pójdzie nie tak, to okaże się, że znajdę się już w 12 tygodniu ciąży i sprawa się skomplikuje...


RE: Pytania przed wzięciem tabletek - Karolina1104 - 25-06-2026

Hej :)
1. Co do leków nie pomogę, ale mogę wspomnieć, że tabletki są neutralne w smaku. Jak nie ruszasz językiem to możesz go nawet nie poczuć.
2. Biegunka jest efektem ubocznym leku, więc stoperan Ci niestety nie pomoże.
3.Jak najbardziej możesz brać silniejsze leki przeciwbólowe, byle nie rozkurczowe jak np. NOSPA
4. Pewnie. Tu co jakiś czas ktoś zagląda, więc na pewno uzyskasz wparcie. W sprawach bardzo pilnych możesz dzwonić na infolinię.
5. Nie musisz iść na USG od razu po abo, bo na 99% zostaniesz wysłana na łyżeczkowanie. Możesz iść na badanie krwi nawet w dniu abo i dzień lub dwa dni później. Jeśli akcja się udała, to spadek wartości będzie bardzo zauważalny.


RE: Pytania przed wzięciem tabletek - Saqio1405 - 25-06-2026

Dziękuję bardzo :)
Co do tych przeciwwymiotnych to nie dostanę nic na receptę, ale czytałam że Anaketon działa ok. Fajnie jakby ktoś mógł to potwierdzić...