Co dalej z przesyłkami?

Nadal nie mamy dobrych wiadomości, jest jednak coś  co możemy zrobić.

Jeśli twoja przesyłka została zatrzymana lub nie zarejestrowana na systemie śledzenia Poczty Polskiej jako „weszła do Polski” masz dwie mozliwości:

1. Wyślij prośbe o wyjaśnienie do wg wzoru, ktory od nas otrzymasz i wyslij go na adres [email protected] i [email protected]

wniosek do pobrania również tu http://federa.org.pl/wzory-pism-przypadku-niedostarczenia-…/

2. Jeśli poczta nie będzie raczyła ci odpowiedzieć na pytanie w ciągu dwoch tygodniu wyślij skargę (wzór skargi w linku podanym wyżej) i wyślij na adres [email protected]
http://uke.gov.pl/pozasadowe-rozwiazywanie-sporow-konsumenc…

 

Bardzo ważna informacja!!!

Od końca października wszystkie przesyłki zawierające zestawy leków służących do wykonania aborcji farmakologicznej, jak i tabletki antykoncepcji awaryjnej, wysyłane przez organizacje pomagające kobietom w naszym kraju, nie zostały dostarczone osobom, które ich potrzebują. Osoby te zostają bez informacji, gdzie znajdują się ich przesyłki. Poczta Polska (WER Warszawa) z niewiadomego powodu nie rejestruje ich na terenie kraju. Tym samym nie jest rozpoczynane postępowanie administracyjne związane z odrzuceniem przesyłki lub jej przesłaniem dalej do adresata. Przesyłki są zatem przetrzymywane w sortowni wbrew obowiązującym procedurom.

Takie działanie jest niezgodne z prawem. Przeprowadzenie aborcji w domu za pomocą tabletek poronnych jest legalne. Światowa Organizacja Zdrowia w swoich publikacjach (na stronie internetowej) bardzo jasno określa dawkowanie tych leków, aby przebieg aborcji farmakologicznej był możliwy w domu i bezpieczny dla życia i zdrowia kobiety.
Posiadanie na własny użytek sprowadzonych z zagranicy środków służących aborcji farmakologicznej również jest legalne. Leki Mifepriston i Misoprostol nie są wymienione na liście leków zabronionych w procedurze importu. Misoprostol jest dodatkowo lekiem zarejestrowanym w Polsce a jego zastosowanie jest powszechnie w szpitalach do terminacji ciąż martwych i leczenia niecałkowitych poronień.

Działania blokujące przekazywanie przesyłek zawierających Mifepriston i Misoprostol osobom, które ich potrzebują, jest nieuprawnionym ingerowaniem w osobiste decyzje życiowe.

Bezprawne zaprzestanie rejestracji przesyłek zbiegło się z informacją o wytycznych dla prokuratorów sugerowanych przez organizację Ordo Iuris i dotyczących wyciągania konsekwencji prawnych w stosunku do osób informujących oraz pomagających w wykonaniu aborcji poza Polską. Propozycje te są sprzeczne z prawami człowieka. W naszej opinii sprawy zatrzymania przesyłek oraz kolejna próba upolitycznienia aborcji są ściśle ze sobą powiązane.

Zwracamy się do wszystkich osób, które chcą i mogą nam pomóc w nagłośnieniu tej sprawy. Nie możemy pozwolić na to, aby urzędnicy i urzędniczki, celnicy i celniczki, oraz osoby z takich organizacji, jak Ordo Iuris działały poza obowiązującym prawem i skazywały osoby mieszkające w Polsce na drogie i ryzykowne podziemie aborcyjne. Osoba zdecydowana na aborcję przerwie ciążę, niezależnie od funkcjonującego prawa, czy dostępności przesyłek z lekami poronnymi. Bezprawne zatrzymywanie przesyłek jest narażeniem tych osób na niebezpieczeństwo. Jest zamachem na wolność nas wszystkich.

Aktywistki, aktywiści, dziennikarki, dziennikarze, polityczki, politycy, oraz wy, wszystkie osoby, które jesteście za prawem do wyboru – nie pozwólmy na ograniczanie nam swobody osobistej! W tym momencie kilkaset osób oczekuje na zestawy leków poronnych i nie wie czy w ogóle je otrzyma. Solidarność z tymi osobami to nasza siła!

Udostępniajmy to oświadczenie, by wspólnie zatrzymać samowolkę urzędniczą wymierzoną przeciwko osobom w niechcianych ciążach. Pomóżcie nam zmusić Pocztę Polską do wydania stanowiska w tej sprawie.

Wszystkich nas nie wsadzą :p

My się Ordo Siuris nie boimy

i sie z nimi dalej bawimy 

Gra ta sie nam bardzo sprawdza

do każdej z was odpowiednia infomacja trafia

takie rymy z południa

Ordo Iuris wpadło na świetny pomysł aby karać każdą osobę pomagającą przy wykonaniu aborcji jak również te, które się powszechnie dostępnymi informacjami dzielą. Absurd jest tak duży, że nie wiadomo czy sie śmiać czy płakać nad głupota osób to wymyślających.

To tak jakby ktoś ściał ścigać z urzędu osoby robiące zakupy na aliexpress (bo taniej) zamiast na allegro.

Infomacja należy się każdej osobie, to prawo jakie nikomu nie może byc odebrane, to podstawowe prawo człowieka. Ordo Siuris chce być ponad prawo, ponad wszystko dlatego może niech zacznie od zablokowania internetu. Głupie ludzie, niedoinformowane może sie na to dadzą złapać.

Nikt idiotą nie jest. Wiemy do czego to prowadzi.

Niech nas zatem zamykaja… najlepiej wszystkie na raz 😀 będzie weselej!