Kobiety w Sieci

Pełna wersja: Endometrioza leczenie hormonami
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Hej dziewuszki. Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na ten wątek (najwyżej  przeniesiecie).
Od kilkunastu lat zmagam się z obfitym krwawieniem i bolesnym misiączkowaniem. Ciągłe, nawracające stany zapalne spędzają mi sen z powiek. Mój lekarz ginekolog na te moje stany zapalne wprowadził mi antybiotykoterapię, przepisywał mi również co raz to inne tabletki antykoncepcyjne, na które reagowałam chyba wszysykimi możliwymi reakcjami ubocznymi. W końcu zrezygnowałam z przyjmowania antykoncepcji w ogóle co wiązało się z automatycznym nawrotem dolegliwości menstruacyjnych. Zaszłam też w nieplanowaną ciążę, którą postanowiłam przerwać (opis przebiegu mojej akcji jest na forum). Po akcji wystąpił problem z oczyszczaniem i zmuszona byłam przejść przez łyżeczkowanie. Od momentu łyżeczkowania moje stany zapalne powróciły ze zdwojoną siłą, średnio 3 razy w roku ląduję na oddziale ginekologicznym z powodu potwornych bóli całego podbrzusza, pleców, okolic przydatkow, pochwy i odbytu z promieniowaniem bólu do pachwiny i uda. Na oddziale za każdym razem leczą mnie antybiotykiem i środkami przeciwbólowymi. Obecnie jestem drugą dobę po wypisie ze szpitala. Po ostatnim badaniu przed wypisem lekarz stwierdził, że może to być endometrioza. Przepisując mi kolejny antybiotyk,(3 z kolei) kolejne tabletki o nazwie Qlaira bez jakichkolwiek tłumaczeń wypisał do domu. W tej chwili bolą mnie nadal okolice pochwy, pachwiny i uda, dodatkowo odczuwam takie jakby skurcze w podbrzuszu, może nie są jakieś mega bolące na tle reszty dolegliwości ale dokuczliwe.
Chciałam zapytać kochane forumowiczki czy może któraś z Was ma podobne objawy, może któraś ma zdiagnozowaną endometriozę i też jest leczona tylko antykoncepcją hormonalną? Może wiecie jakimi badaniami można zdiagnozować tą chorobę? Może znacie lekarza który może pomóc?
No własnie chciałam Ci pisać, że powinnaś znaleźć dobrego ginekologa. Zależy z jakiego jesteś województwa, bo wiem,że moja koleżanka miała to samo i leczyła się w Gdańsku. Jeśli Gdańsk Ci pasuje to mogę się dowiedzieć jaki lekarz.
podobno jest jakaś eksperymentalna metoda leczenia endometriozy, cos slyszałam ale nie pamietam już co ani gdzie.
na pewno powinnaś szukać dobrego lekarza ktory specjalizuje sie w endometriozie
Własnie poszukuję lekarza który mógłby mi pomóc. Kardag jeżeli możesz to bardzo proszę o pomoc, namiary na lekarza. Do Gdańska mam ponad 300 km ale jeżeli jest ktoś z podobną przypadłością i ma doświadczenie w tym co zrobić, gdzie się zgłosić to bardzo proszę. Dla mnie życie w bólu i niepewności jest gorsze niż te kilometry. Nawet, jeśli doktor wykluczy endometriozę to będę spokojniejsza bo wtedy wiadomo, że trzeba szukać innej przyczyny.
Obecnie jest nieciekawie, cieżko mi chodzić i normalnie funkcjonować, dlatego każda pomoc jest dla mnie ważna.
Sprobuje zdobyc namiary w warszawie na kogos.
Bedzie to blizej dla ciebie niz do gdanska?
Ja na razie nie dostałam odpowiedzi. Czekam...
Dostałam namiary do Bydgoszczy, a więc Pan dr Walentowicz Paweł i jego żona Małgorzata Walentowicz-Sadlecka, dr Maria Maciejewska-Kaźmierczak- oni pracują w szpitalu Uniwersyteckim im Biziela w Bydgoszczy. Jednak myślę, że najlepiej iść prywatnie i oni pokierują gdzie trzeba. Jest jeszcze jeden lekarz którego mi polecono również z Bydgoszczy Piotr Domaracki
Matenko do Warszawy mam tyle samo. Jestem z warmińsko-mazurskiego. Tą Bydgoszcz też rozważę. Zaraz patrzę ile to km. Dostałam też prywatny numer do dobrego gina i zaatakowałam go już po godzinach pracy smsem. Odpisał mi że jutro się odezwie. Ciekawe co z tego wyjdzie. Wiem, że do niego na wizytę czeka się długo. Dziś czuję się gorzej i mam stan podgorączkowy mimo przyjmowania antybiotyku. Bardzo się martwię dziewczyny...
Nana Bydgoszcz chyba jeszcze dalej ;-(((
Ta metoda o której Matka pisała być może laser CO2 lub jeszcze inne metody wyszukałam w google , znalazłam na necie klinikę, ale daleko od Ciebie. Poszukaj na internecie może, bo ta choroba to podobno takie błędne koło, ciągle nawraca.
Wpisz w google " eksperymentalna metoda leczenia endometriozy" i poczytaj, może akurat coś znajdziesz
Stron: 1 2